Poradniki, ZdrowieRecenzje książek

Robert Greene, 50 Cent – „Prawo odwagi” – Wyd. OnePress

Robert Greene, 50 Cent – „Prawo odwagi” – Wyd. OnePress

prawo odwagi

Tę szczególną książkę należy zacząć przedstawiać  zaczynając od nazwisk autorów. Robert Greene to specjalista w dziedzinie strategii i uwodzenia. Jest to odpowiednia osoba do przedstawienia opisywanych w książce zasad, procesów i reguł. Drugi z autorów to 50 Cent, zwany również jako Curtis Jackson, legenda muzyki i zarazem postać posiadająca ogromny bagaż doświadczeń radzenia sobie z ciężkimi sytuacjami. Co łączy ze sobą te dwie osoby? W jaki sposób są oni związani ze wspomnianą w tytule odwagą?

Książka „Prawo odwagi” ma na celu przedstawienie sposobów radzenia sobie z nietypowymi sytuacjami z których nie każdy z nas jest w stanie wyjść w taki sposób, jaki byłby dla niego odpowiedni. „Prawo odwagi” to nie tylko rozwiązanie na radzenie sobie ze strachem, obawami, stresem czy tremą. Przedstawione tutaj myśli są poparte przykładami, w dużej mierze wzięte z życia Fifty’iego, ale również poparte faktami związanymi z poczynaniami innych znanych osobistości jak: Napoleon Bonaparte, Richard Wright, Isaac Newton i wielu innych.

Książka „Prawo odwagi” składa się z dziesięciu rozdziałów. Każdy z nich przedstawia inną zasadę, która jest  zobrazowana historiami postaci zmieniających bieg historii. Okazuje się, że nikt z nich nie urodził się pełen odwagi i musiał tę umiejętność nabyć.

Okładka posiada stonowane kolory, a tytuły i teksty pomocnicze (nie tekst główny) wydrukowane są czcionką nawiązującą do klimatu getta, z którego wywodzi się 50 Cent. Czytając ją odniosłem wrażenie, że te same albo bardzo podobne, historie są przedstawiane kilkakrotnie. Książka ta nie jest poradnikiem, ani też książką biograficzną. Specyfika tematu w połączeniu z ciekawą osobistością przedstawiającą ją tworzy bardzo ciekawą propozycję klasy biznesowej do przeczytania.

Taka pozycja książkowa powinna się znaleźć w posiadaniu osób chcących popracować nad swoją charyzmą i umiejętnościami przydającymi się w realizacji swoich celów.

Moja ocena: 7/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.