Horror, Thriller, Sci-FiRecenzje książek

Robin Cook -„Epidemia”

epidemia

Doktor Rudolf Richter wysoki, postawny okulista, pochodzący z Niemiec, współzałożyciel Kliniki Richtera w Los Angeles nagle zapada na nieznaną zakaźną chorobę.

Dobrze wiedział jako lekarz, że jest to choroba śmiertelna, a jeszcze do tego wie, że to będzie początek epidemii.

Gdy lekarz umiera, nagle na tę chorobę masowo zaczynają chorować inni lekarze, ale także pacjenci oraz zwykli ludzie.

Liczba ofiar rośnie lawinowo, a władze nie potrafią znaleźć przyczyny.

Wtedy wyznaczono Marissie Blumethal-młodziutką lekarkę z Centrum Kontroli Epidemiologicznej w Atlancie, aby rozwikłała tę skomplikowaną zagadkę.

Marissa była najmłodsza w rodzinie, pozostając w cieniu trzech braci starszych i zimnego, apodyktycznego ojca neurochirurga, dlatego dziewczynka nie miała warunków, aby wyrosnąć na osobę zdecydowaną i pewną siebie.

Marissa wynotowała z kart choroby różnorakie dane, dotyczące: wieku, płci, stylu życia, środowiska zawodowego i bytowego każdego z pacjentów i każdemu poświęcała osobną stronę w notatniku.

Jednak dość szybko doszła do wniosku, że ma do czynienia z mocno zróżnicowaną grupą.

Poza doktorem Richterem w gronie pacjentów znalazła się sekretarka pracująca w dziale kartotek medycznych, dwie gospodynie domowe, hydraulik, agent ubezpieczeniowy oraz pośrednik w handlu nieruchomościami.

Ustalenie jakichkolwiek cech wspólnych w tak różnorodnym towarzystwie nie należało do zadań łatwych, a jednak wszyscy oni musieli zetknąć się z tym samym źródłem choroby.

Czy Marissa rozwiąże tę skomplikowaną zagadkę, która ma też podwójne dno?

Czy dziewczyna wykaże się sprytem i bystrością umysłu?

Nawet jeśli będzie grozić jej śmiertelne niebezpieczeństwo?

Świetny triller medyczny – napisany przez fachowca, bowiem Robin Cook jest z wykształcenia lekarzem i do tego autorem ponad trzydziestu powieści.

Na podstawie tej powieści powstał film, jednak zachęcam Was do przeczytania książki, bowiem czytanie jej sprawi Wam o wile większą satysfakcję niż oglądanie filmu.

Powieść ”Epidemia” zawiera szybką akcję, ciekawych bohaterów, napięcie, trudny problem medyczny, a nade wszystko niebezpieczeństwo i walkę na śmierć i życie.

Życzę miłej lektury.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.