Literatura faktu, Biografia, PublicystykaRecenzje książek

„Roger Moore. Ostatni z żywych” – Wyd. Rebis

„Roger Moore. Ostatni z żywych” – Wyd. Rebis

roger moore

Roger Moore-jeden z najbardziej rozpoznawalnych aktorów na świecie, grał m.in. jako Agent 007, a do tego niezwykle przystojny i uroczy mężczyzna, dziś w swojej autobiograficznej książce wspomina najmilsze chwile spędzone nie tylko na planie filmowym, ale także w latach pięćdziesiątych, gdy jeszcze pracował jako model. To człowiek o dużym poczuciu humoru, niestroniący od rozrywek i dobrej zabawy, którego przez całe życie trzymały się żarty.

Zacytuję tu słowa aktora ”Żarty przed kamerą, to moja specjalność… lecz, na szczęście znajduje się ktoś, to zakpi ze mnie – tak jak podczas kręcenia sceny kolacji w Ośmiorniczce, gdy ktoś podrzucił mi gumową ośmiornicę”.

Aktor wspomina zarówno przeżycia ze swojej długiej i błyskotliwej kariery, ale i anegdoty zasłyszane od innych. Wiele osób, o których pisze aktor już nie żyje, a wśród nich były nie tylko wielkie gwiazdy, np. Elizabeth Taylor, Joan Collins, Frank Sinatra, byli też legendarni reżyserzy i przyjaciele: Gregory Peck, Trevor Howard, czy David Niven.

Również wielką sławę przyniósł Rogerowi film pt. Święty Monty Bermana i Boba Bakera. Aktor jedynie co żałuje w swej karierze aktorskiej, to że nie podejmował większego ryzyka zaś przyjemną stroną aktora jest to, że nie tylko miał okazję pracować z artystami, których podziwiał w przeszłości, ale poznać ich bliżej, a nawet się z nimi zaprzyjaźnić.

Roger Moore jest także (a właściwie był bo zmarł 23 maja 2017roku )ambasadorem UNICEF-u i zawsze się radował, gdy udało mu się zarazić kogoś tym zapałem do tej przecież wielkiej sprawy. Trzeba mieć naprawdę wielkie serce, by ratować życie dzieci.

Przytoczę tutaj fragment wiersza, który bardzo mnie ujął, a który aktor chętnie recytował

”Chcesz mieć ładne usta-wypowiadaj łagodne słowa

Chcesz mieć piękne oczy-wypatruj w ludziach dobra

Chcesz mieć szczupłe ciało-dziel się jedzeniem z innymi

Chcesz mieć piękne włosy-pozwól, by raz dziennie musnęły je paluszki dziecka

Chcesz kroczyć prosto-pamiętaj, że nigdy nie idziesz sam”.

Drogi czytelniku poznaj Roger’a Moore’a jakiego jeszcze nie znałeś. Poczytaj o zabawnych anegdotach z planu filmowego i jego kariery trwającej niemal siedem dziesięcioleci. Książka zawiera również unikatowe zdjęcia z prywatnego albumu aktora z największymi światowymi gwiazdami.

Życzę Wam dobrej zabawy przy czytaniu tej książki.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.