Literatura faktu, Biografia, PublicystykaRecenzje książek

Ronda Rousey – „Moja walka/Twoja walka” – Wyd. SQN

Ronda Rousey – „Moja walka/Twoja walka” – Wyd. SQN

ronda rousey

„Ronda Rousey” to autobiograficzna książka, w której autorka mówi o sobie, że jest wojowniczką. Aby być wojownikiem, trzeba mieć w sobie pasję. Ludzie postrzegają ją, jako zimną i nieczułą, ale tak naprawdę, ona wie, że aby walczyć trzeba mieć wielkie serce. Ronda mówi, że może walczyć z połamanymi palcami i szwami na stopach. Potrafi przyjąć cios bez mrugnięcia okiem, ale zalewa się łzami, gdy w radiu leci smutna piosenka.

Ronda urodziła się 1 lutego 1987 roku, owinięta pępowiną wokół szyi, przez co nie mogła oddychać i jej serce przestało bić. W dziesięciostopniowej skali Apgar, Ronda uzyskała zero. Wszyscy lekarze byli przekonani, że dziecko nie żyje. Rodzice dali jej na imię Ronda po jej tacie Ronie, który był dla dziewczyny wzorem i bardzo go kochała lecz zmarł, gdy Ronda miała 8 lat. Gdy miała 3 lata nie potrafiła ani jednego słowa wypowiedzieć dokładnie, co mogło wynikać z odcięcia tlenu podczas narodzin.

Ronda walczy dla swojego taty, który przegrał bitwę i dla mamy, bo nauczyła ją wygrywać w każdej sekundzie życia.

Walczy, aby ludzie którzy ją kochają byli z niej dumni, a ci którzy ją nienawidzą, wrzeli z wściekłości. Walczy dla tych wszystkich, którzy czują się zagubieni i opuszczeni.

Ronda dochodziła do swojej wielkości bardzo wyboistą drogą, była to wojna, którą  toczyła każdego dnia, aby osiągnąć sukces.

Ona wie najlepiej i rozumie, że życie to bitwa trwająca od pierwszego wdechu do ostatniego wydechu.

Ronda nauczyła się jak walczyć i wygrywać, niezależnie od tego na jakie przeszkody natrafi i kto będzie próbował jej przeszkodzić w rej drodze do zwycięstwa. I o tym właśnie jest ta książka.

Piękna, poruszająca, momentami dowcipna, o pięknej  dziewczynie i pierwszej kobiecie – legendzie  w MMA.

Bardzo zachęcam do lektury.

Moja ocena: 9/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.