Poradniki, ZdrowieRecenzje książek

Roxana Bowgen – „Współczesna bogini” – Wyd. Kobiece

Roxana Bowgen – „Współczesna bogini” – Wyd. Kobiece

współczesna bogini

Roxana Bowgen w swej książce opowiada historię swojego życia. Przyszła na świat w Peru, choć dorastała w Beverly Hills. Wychowywana w wierze katolickiej, mając 20 lat była gotowa zmienić wiarę. Dziś praktykuje jogę i medytację transcendentalną. Jest żoną byłego kapitana Brytyjskiej Marynarki Handlowej, który należy do kościoła anglikańskiego. Jako dziecko Roxana była bita regularnie przez matkę biczem z trzema rzemieniami, dlatego doskonale rozumie pragnienie poczucia bezpieczeństwa. Autorka zawsze zastanawiała się jak to możliwe, że ludzie znajdują czas na zarabianie pieniędzy, a nie mają go, by troszczyć się o swoje dusze.

A Ty drogi czytelniku, czy uważasz, że znalazłeś się na tej planecie, aby jak najwięcej zarobić pieniędzy, wychować dzieci, najeść się i umrzeć?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie to uczucie odbudować dom komuś, kto wszystko stracił?

Czy znasz  to uczucie, kiedy wręczasz dziecku jego pierwszą w życiu parę butów?

I czego tak naprawdę chcesz od życia?

Autorka napisał tę książkę właśnie dla Ciebie. Jest wypełniona miłością i zrozumieniem.

Roxana doznała w życiu wielkich błogosławieństw, dlatego z chęcią dzieli się z nami swoimi doświadczeniami. Myślę, że w tej właśnie książce odnajdziesz odpowiedzi na pytania takie jak:

Kim jesteś?

Skąd przybyłeś?

Dokąd zmierzasz?

Czy istnieje przeznaczenie?

I wreszcie, czy możesz zmienić swoje życie?

A jeśli tak, to co Cię powstrzymuje?

Pod koniec każdego rozdziału autorka zachęca Cię, abyś zastanowił się nad swoim życiem.

Każdy z nas musi zmierzyć się ze swoimi lękami, musimy stanąć z nimi twarzą w twarz. To, czy sobie z nimi poradzimy, przesądzi o tym, jak będzie wyglądało dalej nasze życie. Doświadczymy przygody, albo będzie nas blokować strach przed ryzykiem. I takie właśnie ryzyko podjęła Roxana, odbyła prawdziwą przygodę życia. Zwiedziła cztery kontynenty, działała w akcjach charytatywnych i to dawało jej tą siłę, bowiem uważała, że jeśli ona dostała drugą szansę, musi robić coś więcej dla ludzi.

Wyjazd do Rwandy to dla autorki pomoc na skalę globalną. Pomaganie osobom, które żyją w ubóstwie, przypomina Roxanie jej własne początki oraz sprawia, że czuje się wdzięczna za niezliczone błogosławieństwa, jakie otrzymała w ciągu całego swojego życia.

Uczmy się od Roxany, bo nie znamy dnia ani godziny, kiedy zostaniemy wezwani do naszej następnej roli. Delektujcie się każdą chwilą i poświęćcie kilka minut na przeczytanie tej książki, bowiem to właśnie w niej odnajdziecie prawdę, wiedzę i oświecenie.

Powodzenia!

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.