Poradniki, Zdrowie

Rozmowa z kotem – Małgorzata Biegańska-Hendryk – Wyd. Buchmann

Rozmowa z kotem – Małgorzata Biegańska-Hendryk

Rozmowa z kotem

Rozmowa z kotem to książka, która rozjaśnia sprawy związane z tymi pięknymi zwierzętami, szczególnie opisująca opiekę nad nimi, a także sprawy związane z ich miejscem zamieszkania.

Koty w większości z nas kojarzą się ze zwierzętami, które nad wyraz cenią sobie niezależność, większość właścicieli uważa, że taki pupil nie wymaga od niego tyle czasu, ile przykładowo pies, bo przecież nie trzeba wyprowadzać kota na spacer. Ale czy to właściwe podejście? Wielu z nas nie ma, albo nie miało pojęcia, iż koty to zwierzęta wymagające naszej opieki, uwagi, a co za tym idzie także miłości. Chociaż tego nie okazują, przywiązują się do właściciela do końca życia.

Dlatego obowiązkiem właściciela jest odpowiednia opieka, wydawać by się mogło, że kot, który jest przy kości, gryzie i drapie wszystko, jest po prostu złośliwy, ale nie tutaj leży problem. Taki zwierzak jest niesamowicie nieszczęśliwy i może to niestety być naszą winą.

Dlatego z myślą o kotach powstała książka – Rozmowa z kotem. Najważniejsze treści, jakie autorka starała się w niej umieścić to przede wszystkim opieka. Dogodne i bezpieczne miejsce zamieszkania, to czynnik pierwszorzędny, z którym bardzo musi się liczyć opiekun. Druga sprawa równie ważna, to – uwaga, domowe kwiaty. Bardzo dużo jest roślin, które są niebezpieczne, wręcz śmiertelne dla kotów. Jako skoczni dziedzice swoich dzikich przodków, koty potrafią zawędrować na szafę, aż pod sam sufit. Dlatego ważne są odpowiednie rośliny doniczkowe. Zwierzęta, nieważne czy to pies czy kot uwielbiają gryźć zieleninę, ze względu na ich zamiłowania, właściciel musi postarać się odszukać wykaz niebezpiecznych roślin domowych, który – bardzo dobrze się składa jest w książce Rozmowa z kotem.

Następną kwestią jest odpowiednia kuweta dla kota, nigdy nie przypuszczałam, że ludzie zakupią ceramiczną, ręcznie zdobioną kuwetę dla kota, tylko w celach wizualnych. Taki zakup według autorki prowadzi do tego, iż pupil zacznie się stresować, co prowadzi oczywiście do zaburzeń, które bardzo ciężko wyleczyć. A potem właściciel dziwi się dlaczego jego kot jest tak znerwicowany.

Rozmowa z kotem to nie tylko informacje, jak zajmować się zwierzakiem. Autorka zawarła także pochodzenie, zachowanie, a także dziedzictwo kotów oraz informacje czy np. rodzina z dzieckiem może opiekować się kotem. Te ścisłe i bardzo ważne dla nas informacje przeplatane są przepięknymi zdjęciami kotów autorki, sama o sobie pisze, iż na początku była miłośniczką psów, jednak koty okazały się stworzeniem tak intrygującym, że pragnęła pogłębić wiedzę na ich temat.

Natomiast dla urozmaicenia, na początku każdego rozdziału, w prezencie dostajemy historię o kocie i człowieku. Piękna opowieść o zapoczątkowaniu przyjaźni pomiędzy dwoma upartymi stworzeniami.

Dajcie porwać się w koci świat!

https://dobrerecenzje.pl/rozmowa-z-kotem-malgorzata-bieganska-hendryk-wyd-buchmann/

Strona wydawnictwa: https://www.gwfoksal.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.