Literatura obyczajowa

Rytm zagubionych serc – Karolina Rudnik – Wyd. Szósty Zmysł

Rytm zagubionych serc – Karolina Rudnik

Rytm zagubionych serc

https://dobrerecenzje.pl/rytm-zagubionych-serc-karolina-rudnik-wyd-szosty-zmysl/

Rytm zagubionych serc to piękna historia o tym, jakie naprawdę jest życie. Wydawałoby się, że w książkach typu – młodzieżowe, wszystkie romanse i zauroczenia, to po prostu zmyślone historie, które nigdy nie mają miejsca w rzeczywistości.

Miłość Łucji i Kamila to bardzo prawdopodobna historia, która mogłaby mieć miejsce w dzisiejszym świecie.

Łucja to osiemnastoletnia dziewczyna, która nie ma łatwego życia. Rodzicie, którzy się rozwodzą i nowy partner matki, który za wszelką cenę stara się kontrolować dziewczynę. Na dodatek dość poszarpana przeszłość Łucji, która raz po raz otwiera się ropiejącymi ranami na duszy dziewczyny. Czy tak ma wyglądać wkraczanie w dorosłość nastolatki, przed którą otwierają się różne drogi w życiu?

Z drugiej natomiast strony mamy przedstawioną historię Kamila – dwudziestolatka, który żyje praktycznie jak wygnaniec. Mężczyzna sam na siebie zarabia, przy tym studiuje, a także w wolnym czasie, oczywiście pilnuje swojego młodszego brata. Tym razem Kamil zostaje wyrwany praktycznie o północy, z domu telefonem alarmowym. Tymek – jego młodszy brat zdesperowany prosi o pomoc, ponieważ stoi pod klubem razem z nieznajomą dziewczyną i wszystko zanosi się na dość krwawą awanturę z dość nieciekawymi typami.

Tak więc, jak na starszego brata przystało, pomimo zmęczenia Kamil wsiada do auta i podjeżdża pod wskazane miejsce. Jest tylko jeden problem. Umówione miejsce jest całkowicie puste, natomiast parę metrów dalej mężczyzna słyszy przerażony damski głos i dziwne plaśnięcie, jakby ciało upadało na ziemię.

W tamtej chwili, pobity Tymek, który leży bezbronnie na ziemi i zasłania się rękami, staję się przełomem w życiu Kamila. Blokada, która trzymała tyle lat, hamowała tą zwierzęcą nienawiść i okrucieństwo po prostu zerwała się ze smyczy i mężczyzna po prostu wybuchł. Ze względu na swoją przeszłość i na to, czym zajmował się Kamil, grupka napastników szybko zostaje rozłożona na łopatki, ledwie oddychając.

W otoczeniu wszędzie rozlanej krwi i bolesnych jęków pobitych, Kamil nagle podnosi oczy i widzi dziewczynę, która pomimo zszokowanej miny, rozchełstanej sukienki i potarganej fryzury, wpatruje się w niego jakby zahipnotyzowana. Nikt z tej przedziwnej trójki nie zna się nawzajem, pomijając oczywiście Tymka i Kamila, bo oczywiście to bracia. Pomimo, iż mężczyźni nie mają pojęcia kim jest nieznajoma i skąd się wzięła sama na imprezie, Kamil zabiera ją do swojego mieszkania, kładzie we własnym łóżku, postanawia zaufać. Natomiast nieznajomą okazuje się być Łucja.

Rytm zagubionych serc to książka z kategorii literatura młodzieżowa, która stara się nam opowiedzieć historię dwojga bardzo nieszczęśliwych ludzi. Główni bohaterowie, trawieni przez różnego rodzaju problemy, starają się po prostu jakoś z dnia na dzień przeżyć. Mamy okazję poznać bardzo szczegółowo przeszłość Łucji, a także Kamila. Autorka po prostu daje nam czas w fabule na to, aby zapoznać się z bohaterami, a nawet ich polubić i kibicować im, niekiedy w bardzo patowych sytuacjach. Tak! Takie wydarzenia także mają miejsce w Rytmie zagubionych serc, nie nastawiajmy się tutaj wręcz na sielankową historię wypełnioną misiami i różyczkami. Rzeczywistość jest zgoła całkowicie inna.

Strona wydawnictwa: http://szostyzmysl.com.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.