Recenzje filmówThriller, Sci-Fi, Kryminał, Katastroficzny, Horror, Dramat

San Andreas (2015) Reż. Brad Peyton

San Andreas (2015) Reż. Brad Peyton

san andreas

Na skutek ruchów tektonicznych Ziemi powstaje trzęsienie. Naukowcy wychwytują, że największe i najsilniejsze ma dopiero nastąpić. W San Andreas. Ludzie panikują, w mieście gdzie są same wieżowce, mosty i beton raczej trudno się schronić przed spadającymi odłamkami, i walącymi się budynkami. Chcą uciekać, lecz gdzie mieliby to zrobić i kiedy, nie wiadomo gdyż co jakiś czas są kolejne trzęsienia. Na główny plan wysuwa się sylwetka pilota ratownika Ray’a (Dwayne Johnson), który ma kłopoty rodzinne. Żona chce się z nim rozwieść, mają już tylko jedną córkę, gdyż druga tragicznie zginęła.  Trzeba dodać, że Ray mimo wszystko nadal bardzo kocha swoją żonę. Dwie bohaterki (żona i córka) znajdują się w samym środku nieszczęsnego miasta. Kochający ojciec oczywiście leci rodzinie na pomoc. Bohaterzy będą mieli wiele ciekawych, ale i wstrzymujących oddech przygód. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze tsunami. Jest to po prostu jedna wielka katastrofa, a ludzie nie mają gdzie uciekać. Ogromna większość ginie, albo pod gruzami walących się budynków lub zatopiona przez wodę.

Film katastroficzny i trzymający widza w ogromnym napięciu. Na pierwszy plan oczywiście wysuwa się rodzina, której widz mocno kibicuje, aby nie tylko przeżyli, ale chodzi tutaj też o rodzinę, która stoi na skraju rozbicia. To w jaki sposób ludzie giną na pewno może nas poruszyć, widzimy przy tym jak bardzo jesteśmy bezradni w obliczu żywiołów.

Cóż, słowa krytyki dla filmu również się znajdą. Jest on ogromnie przewidywalny. inteligentny widz od samego początku może rozgryźć zakończenie i później już niestety będzie tylko czekał aby coś go zaskoczyło. Od razu mogę zdradzić, że niestety nic Was tutaj nie zaskoczy.

Można być pod wrażeniem oczywiście grafiki. Specjaliści mieli tutaj bardzo dużo roboty. Muzyki niestety prawie w ogóle nie ma.

Moja ocena: 7/10

Zobacz także

1 Comment

  1. Ocena tylko 7/10? Nie mogę się z tym zgodzić! San Andreas to świetny film. Zawiera dużo akcji i ciekawą fabułę. Nie potrafię wyobrazić sobie takiej katastrofy… być może przez to jest taki wciągający?

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.