Religijne

Schronienie i siła – Peter Abel – Wyd. Św. Wojciech

Schronienie i siła – Peter Abel

Schronienie i siła

Dlaczego kluby fitness zarabiają najwięcej na początku roku? Odpowiedź jest prosta, bo to czas postanowień noworocznych – ludzie pozbywają się świątecznych kilogramów, chcą coś zrobić dla swojego zdrowia, zmienić z początkiem roku swoje życie. Autor Peter Abel w książce pt. Schronienie i siła opiera się na Piśmie Świętym, głównie na historii Tobita i Tobiasza, ucząc nas, że Bóg towarzyszy tym, którzy mu ufają.

Tobit i Tobiasz popadają w tarapaty, obu jednak zawsze udaje się z nich wyjść obronną ręką. To opowiadanie odzwierciedla całość ludzkiej egzystencji. Występujące w księdze postaci anioła, który nam towarzyszy, złego ducha, który wysysa z nas życie, człowieka, który strzeże przeznaczonego dla nas skarbu, małżonków i rodziców, którzy w różny sposób radzą sobie z ze stresem oraz psa, który jako wierny przyjaciel chroni nas przed złem i pokazuje dokąd iść, możemy również postrzegać jako poszczególne elementy naszej codzienności.

Wiara jest podstawowym zaufaniem, energią do życia. Ludzie wierzący ufają, że ich życie stanowi część większej całości, że są wciąż w drodze, bo tęsknią do poznania tajemnicy życia. Jednak wiara nie daje automatycznego oparcia w trudnych sytuacjach i niesprzyjających okolicznościach. Jest ona poddawana próbom i wystawiana na zagrożenia, zwłaszcza w przeciwnościach, mogą się pojawić zwątpienie i lęk, niepewność i bezsilność, przygnębienie i słabość.

W schronieniu się u Boga i nabraniu nowej siły jest odporność wewnętrzna nazywana przez psychologów rezyliencją. Czytając tę książkę odkryjesz źródła tej siły oraz dzięki poradom psychologicznym i doświadczeniu zapisanym w Piśmie Świętym dotyczących codziennego życia odzyskasz radość i pogodę ducha, lecz nie będzie to łatwe. Będzie wymagało to intensywnej i żmudnej pracy. Zbudujesz swoją wewnętrzną siłę opierającą się na Piśmie Świętym, a mądrość czerpana z Biblii doda ci otuchy. Schronienie i siła to książka niezwykle potrzebna w cierpieniu, strapieniu czy po prostu ku pokrzepieniu serc.

https://dobrerecenzje.pl/schronienie-i-sila-peter-abel-wyd-sw-wojciech/

Strona wydawnictwa: https://www.swietywojciech.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.