Horror, Thriller, Sci-FiPrzygodowe, FantasyRecenzje książek

Scott Sigler – „Alive. Żywi”

Scott Sigler – „Alive. Żywi”

Alive. Żywi

Ta książka jest jedyną taką, jedyną w swoim rodzaju. Wspaniała i niepowtarzalna!

Nie wiadomo gdzie i nie wiadomo, który to rok. Nie wiadomo nawet kim tak naprawdę się jest i co robi się w tym miejscu tu i teraz. Takie uczucie miała Em, kiedy obudziła się, a wokół niej panowała ciemność. Obudził ją straszliwy ból, któremu nie mogła zapobiec….

Opowiem Wam jeszcze zaledwie tyle, że dziewczyna wyswobodziła nie tylko siebie, pomogła wydostać się jeszcze jednej dziewczynie, a dopiero później zaczęły budzić inne dzieci. Urodzinowe dzieci, bo trzeba Wam wiedzieć, że właśnie w tym dniu wszyscy oni obchodzili dwunaste urodziny. Niesamowite? To zaledwie początek takich niesamowitych rzeczy i zdarzeń.  A na dodatek nie wiadomo czy w miejscu gdzie dzieciaki się znajdują, przebywają też inne osoby. A co jeżeli są im nieprzyjazne? Wszystkiego dowiecie się po przeczytaniu tej książki. To o czym opowiedziałam Wam w tej chwili, to nawet nie jest połowa zagadek i rzeczy, które kryją się przed urodzinowymi dziećmi. Dajcie się wciągnąć przygodzie!

Po przeczytaniu tej pierwszej części, uświadomiłam sobie jedną rzecz. Ogromnie chciałabym, aby na motywach tej książki powstał film. Jestem pewna, że od razu stałby się hitem, który zawładnąłby sercami nastolatków, ale pewnie i nie tylko.

Ponadto bardzo i z niecierpliwością będę czekać na kolejne części, bo ta pierwsza, skończyła się w takim momencie, że czytelnik może sobie bardzo wiele jeszcze wyobrażać, ale to jednak twórczość autora będzie miała tutaj kluczowe znaczenie.  Po przeczytaniu tej części jestem pewna, że kolejne będą równie emocjonujące i równie fantastyczne, tak jak ta.

Książka skierowana jest w głównej mierze do młodzieży, ale myślę, że osoba dorosła lubiąca tego typu książki, gdzie w wielu momentach poczujemy „powiew grozy” również będzie zadowolona.

Co jeszcze jest dobrego, to na pewno to, że książka praktycznie przez cały czas trzyma nas w napięciu i niepewności. Tak jak bohaterowie przeżywamy wszystkie momenty niebezpieczne razem z nimi, a także ich rozterki staja się naszymi rozterkami.

Bardzo dobra książka i ogromnie ją polecam.

Z niecierpliwością czekam na kolejne części!

Moja ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.