Literatura faktu, Biografia, PublicystykaRecenzje książek

Sebastian Rybarczyk – „Najtajniejsza broń wywiadu” – wyd. Fronda

Sebastian Rybarczyk – „Najtajniejsza broń wywiadu” – wyd. Fronda

najtajniejsza bron wywiadu

Książka Sebastiana Rybarczyka ”Najtajniejsza broń wywiadu” jest pod patronatem RED IS BAD- czerwony jest zły.

Nie jest to książka o seks skandalach szpiegowskich, to jedynie flirt, romans i miłość jaka przydarza się najzwyklejszym ludziom. Bardzo dużo ludzkich historii mogłoby się skończyć inaczej gdyby nie porywy miłości. Nasuwa się tutaj myśl, że jeśli np. jakiś bankowiec lub makler giełdowy popełni błąd, to ludzie tracą pieniądze, a jeśli szpieg popełni błąd to ludzie tracą życie. Szantaż, zdrada i wielkie pieniądze to główne przesłania tej książki, oraz nasuwające się pytania, dlaczego Ernest Hemingway pomagał komunistycznemu wywiadowi, dlaczego Kim Philby był największym komunistycznym szpiegiem i kim były szpiegowskie ”żony”.

Autor w piętnastu rozdziałach próbuje opisać watki historyczne i miłosne. Każdy rozdział to odrębna historia, ale czytane od pierwszego rozdziału dają czytelnikowi jasność sytuacji.

Książka wydana w miękkiej oprawie, zawiera 250 stron i jedynym minusem, choć nie bardzo istotnym mogą  być  zbyt małe literki, ale to jest przecież szczegół.  Książka także  dostępna jest  w formie e-book, mobi, e- Pub, w Księgarni Ludzi Myślących.

Polecam ją głównie tym, którzy śledzą losy JAMESA BONDA , ale i tym, którzy są ciekawi opowieści o skorumpowanych urzędnikach czy politykach wpadających w sidła kobiecych piękności. Książka  trzymająca w napięciu, więc kup ją drogi czytelniku jak najprędzej i szybko przeczytaj, jeżeli tylko lubisz tego rodzaju literaturę.

Moja ocena 10\10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.