Literatura faktu, Biografia, Publicystyka

Sekretne życie kotów – Andrzej G. Kruszewicz, Agnieszka Czujkowska – Wyd. Rebis

Sekretne życie kotów – Andrzej G. Kruszewicz, Agnieszka Czujkowska

Sekretne życie kotów

Zwierzę w domu to bardzo istotna część życia wszystkich domowników, nieważne czy jest to pies czy kot. Każde z osobna potrzebuje opieki, a co z tym idzie także uwagi i miłości. Jest takie powiedzenie, kto mieszka z kotem, będzie miał ciekawsze i dłuższe życie. Nie oznacza to jednak, że im więcej kotów w domu, tym dłużej żyje ich właściciel. Wiadomo jednak na pewno, że jeśli w domu jest kot (lub inne zwierzę), to domownicy są szczęśliwsi i zdrowsi. Im szczęśliwszy kot, tym lepiej funkcjonują ludzie.

Dwoje wspaniałych lekarzy weterynarii: Agnieszka Czujkowska i Andrzej G. Kruszewicz stworzyli przecudną książkę – Sekretne życie kotów. Celem jej nie jest udzielanie porad, jak opiekować się kotem, ale pokazanie sekretnego życia kotów, zwłaszcza tych dzikich, mniejszych i większych. Kot to nie tylko zwierzę, ale i osobowość. Życie pod jednym dachem z takim osobnikiem to sztuka nie tylko dyplomacji, ale i kompromisów.

Autorzy nie tylko opisują kocie ruchy czy zmysły, ale i także rozmnażanie się oraz zdrowie kotów; sierść, oczy, nos, pyszczek, kontrola masy ciała. Koty bywają różne: miłe, grzeczne i psocące. Zamknięte w sobie i towarzyskie, ale wszystkie są dobre dla naszego zdrowia. Mogą wyleczyć z samotności np. mężczyźni są postrzegani jako bardziej atrakcyjni przez kobiety, jeśli posiadają kota, pomagają również osobom niepełnosprawnym oraz z zaburzeniami psychicznymi. I jeszcze jedno…. Nie zapominajmy, że koty leczą nas po prostu swoim mruczeniem i dotykiem.

W drugiej części książki autorzy przedstawiają kocią arystokrację: król lew, tygrys wielki z rodziną, książę gepard, markiz lampart, hrabia ocelot wielki, lady puma i jej rodzina, baron jaguar oraz mniejsze koty, takie jak żbik, ryś, a także zebrane ciekawostki o kotach. Kotowate nie wykonują komend jak psy i nie dały się w pełni udomowić, ale na pewno nie można o nich mówić, że są niewdzięczne i leniwe. Trwały wiernie przy ludziach przez stulecia aż do dzisiejszego dnia lecząc, pocieszając czy dotrzymując towarzystwa. „Kot to najlepszy przyjaciel człowieka”.

Sekretne życie kotów to cudowna i wspaniała książka, a do tego w pięknym wydaniu. W twardej oprawie, dodatkowo jej zawartość wiadomości i ciekawostek w środku, sprawia, że to prawdziwa perełka wśród innych dzieł. Poznaj zatem najciekawsze tajemnice kotów, tych domowych, dzikich, cętkowanych i w paski. To zwierzę wyjątkowe, a przebywanie z nim przynosi radość i zdrowie. Wyjątkowa i niespotykana książka.

https://dobrerecenzje.pl/sekretne-zycie-kotow-andrzej-g-kruszewicz-agnieszka-czujkowska-wyd-rebis/

Strona wydawnictwa: https://www.rebis.com.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.