Kryminał, DramatRecenzje książek

Sławomir Fryszkiewicz – „Zdradzony błękit” – Wyd. Novae Res

Sławomir Fryszkiewicz – „Zdradzony błękit” – Wyd. Novae Res

zdradzony błękit

Książka tyle samo krótka, ile nieprawdopodobna.

Trzydziestoparoletni mężczyzna po rozwodzie podróżuje do Krakowa, a ponieważ ma wakacje, postanawia zabawić tam trochę czasu. Szanowany nauczyciel języka angielskiego  w liceum  wydaje się bardzo nieporadny i mający słabą wolę. Już na początku historii podczas podróży pociągiem poznaje atrakcyjną blondynkę.  Kobieta jest wszędzie gdzie on pójdzie. Wkrótce nawiązują znajomość i powoli zaczynają rozmawiać. Niespodziewanie kobieta prosi Pawła żeby wysiadł z nią na następnym peronie. Nie zdradza jednak powodu dlaczego wyszła od niej ta propozycja. Na postoju, oczywiście kobieta wysiada, a za nią opierający się mężczyzna.  Kto przy zdrowym umyśle wysiada w nieznanym miejscu z nieznaną osobą z pociągu? Nikt, dlatego powstała ta książka.

Do rzeczy. Kobieta imieniem Karolina prowadzi Pawła na ławkę w przydrożnym parku i szybko telefonuje do swojej siostry. Następnego dnia mężczyzna budzi się w nieznanym łóżku i pokoju.

Tam oczywiście spotyka Karolinę, która zachowuje się jak gdyby nigdy nic i pyta go o  śniadanie. Nie tłumacząc  obecnej sytuacji prowadzi go do bardzo dystyngowanej restauracji i zamawia jedzenie. Natomiast Paweł o nic nie pytając zgadza się na wszystko.

Kim jest tajemnicza kobieta i po co jest jej potrzebny przypadkowy nieznajomy, spotkany w przedziale pociągowym?

Książka bardzo krótka. Ma zaledwie 100 stron, a kończy się bardzo szybko. Nie bardzo przekonałam się do niej, ponieważ jak na taką historię autor powinien napisać coś więcej. Akcja już na pierwszej stronie się zaczyna, jednak  nie w zawrotnym tempie. Owszem pada nurtujące pytanie – „ Kim ona jest i czego od niego chce?”, ale to wszystko. Do tego główny bohater bardzo mi się nie spodobał. Na początku może wydarzenia były nudne i monotonne, jednak tak gdzieś w środku bardzo się rozwinęły.

Jak dla mnie książka na jeden dzień.

Ocena:8/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.