Recenzje książekReligijne

Sławomir Zatwardnicki – „Elementarz Katolika” – wyd. Fronda

Sławomir Zatwardnicki – „Elementarz Katolika” – wyd. Fronda

elementarz-katolika_283556

 

Niektórym mogłoby się wydawać, że wiara to tylko spis reguł, nakazów i zakazów, że w ogóle nie można tego wytłumaczyć tylko twardo wierzyć w to co nakazane. Jeżeli tak myślicie, to  jesteście w ogromnym błędzie.

Elementarz katolika to książka, którą czyta się łatwo i przyjemnie. Wszystko opiera się na tym, że autor tłumaczy czytelnikowi dokładnie i z wszystkimi szczegółami Wyznanie Wiary, które wypowiadamy na każdej Mszy. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym co mówicie i jakie znaczenie mają słowa które wypowiadacie? Tutaj wszystko to rozłożone na czynniki pierwsze okazuje się zawierać w tak krótkiej modlitwie fundamenty i podstawy wiary katolickiej.

Pewnie pomyślicie teraz, że to książka przy której się zanudzicie. Nic bardziej mylnego. Autor wszystko przedstawia w taki sposób, że nawet nie pomyślicie o tym aby przerwać czytanie. Nie jest sztywnie i drętwo, wręcz przeciwnie. Jest wiele kolokwializmów, komentarzy własnych autora, a przede wszystkim jest to luźne podejście do wiary, lecz uwaga, dzięki takiemu podejściu okazuje się, że nie ma lepszej możliwości i lepszego sposobu  aby nam to lepiej wytłumaczyć. Dowiecie się tutaj takich rzeczy nad którymi nigdy się nie zastanawialiście. A co ważne: każdy to zrozumie.

Wygląda to trochę jakbyśmy czytali streszczenie ogromnej lektury. Na marginesach, tak jak w streszczeniu zobaczyć możemy wskazówki mówiące o czym dany akapit będzie i czego możemy się z niego dowiedzieć.

Rysunki, które znajdujemy w książce są przepiękne, chwytające za serce ale zarazem humorystyczne. My jesteśmy na nich przedstawieni jak „człowieczek” z okładki. Nie jest ich też za dużo, można wywnioskować, że po to aby nas za bardzo nie rozpraszać tylko żebyśmy mogli skupić się na tym co autor w danym momencie chce nam przekazać.

Szczególnie polecam osobom które nie lubią książek religijnych, bo uważają że są nudne. Nie oceniajcie tak tej książki, bo ogromnie się pomylicie.

Moja ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.