Opowiadania, Bajki, Komiks

Sposób na smutek – Hallee Adelman – Wyd. Słowne

Sposób na smutek – Hallee Adelman

Sposób na smutek

Książka Hallee Adelman – Sposób na smutek jest trzecią z serii Sposób na emocje. Porusza ona następną bardzo silną emocję, która często pojawia się u dzieci, i z którą trudno sobie poradzić. Nawet osoby dorosłe mają niekiedy problem z wywinięciem się smutkowi, a co z dzieckiem, które poznaje dopiero świat odczuwania głębokich emocji?

Kuba to główny bohater tej książki. A więc Kuba jest smutny, bo jego najlepszy kolega – Leon się wyprowadza. Obaj przyjaciele są smutni. A zbliżają się urodziny Jakuba. Czy przyjaźń obu chłopców będzie na tyle silna, iż przetrwa największe wyzywanie – rozłąkę?

Rodzicom nie jest łatwo towarzyszyć dzieciom w przeżywaniu smutku. Chcemy je pocieszyć, rozweselić i sprawić, aby „smutek poszedł sobie”. Historia Jakuba pokazuje, że ten sposób jest po prostu nieskuteczny, ale także i niepotrzebny. Smutek z powodu wyprowadzki przyjaciela to dowód, że ta przyjaźń jest dla Kuby bardzo ważna. Emocja ta, najczęściej traktowana jako zło najgorsze, jest naszym sprzymierzeńcem i tylko Wy rodzice dajecie siłę swoim dzieciom i sprawiacie, aby zaczynać wszystko od nowa.

Sposób na smutek czytany wspólnie przez dziecko i rodziców daje siłę i zapomnienie choć na chwilę o smutnych rzeczach, jak choćby o przeprowadzce przyjaciela Kuby, dla którego jest to sprawa najwyższej wagi. Trudno jest w dzisiejszych czasach o przyjaciela, dobrego, szczerego i pełnego troski lecz największą podporą dla dziecka są jego rodzice, szczególnie w chwilach, gdy są smutni jest im trudno, bez względu na wiek.

Autorka książki bardzo kocha dzieci i posiada także dwa niezwykle urocze psy, dzięki którym często się uśmiecha. Być może to właśnie dzięki nim, pisarce udało się stworzyć książki dla dzieci, które opływają wręcz w pozytywną energię. Natomiast piękne ilustracje do tej książki wykonała Karen Wall, która gdy nie rysuje, lubi spędzać czas w ogrodzie, z rodziną.

Książka – Sposób na smutek zawiera również notę dla rodziców, której udzieliła Małgorzata Musiał -pedagog i autorka bloga „Dobra Relacja”.

Zachęcam Was, pochylcie się nad tą książką wraz ze swoimi pociechami. Spędźcie kilka miłych i pogodnych chwil, porozmawiajcie o swoich uczuciach i potrzebach, a wspólnie znajdziecie sposób, jak sobie i dzieciom poradzić ze smutkiem. Zachęcam do lektury i życzę miłej zabawy.

https://dobrerecenzje.pl/sposob-na-smutek-hallee-adelman-wyd-slowne/

Strona wydawnictwa: https://www.slowne.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.