Opowiadania, Bajki, Komiks

Sposób na złość – Halle Adelman – Wyd. Słowne

Sposób na złość – Halle Adelman

Sposób na złość

Kaja to główna bohaterka książki Hallee Adelman – Sposób na złość. Dziewczynka jest wielką złośnicą, ma młodszego brata – Kacpra, który zrobił jej w pokoju bałagan, a później śniadanie siostry dał pieskowi –Reksowi, co bardzo dziewczynkę rozzłościło… Była tak bardzo zła, prawie wściekła, do tego stopnia, że idąc do szkoły kopała po drodze kamienie i patyki.

Złość, która świeżo pojawia się u dzieci najczęściej nie ma ujścia. Ta emocja objawia się w każdym, najdrobniejszym zachowaniu, dlatego maluchy nie potrafią radzić sobie z wściekłością. Nie rozumieją co się z nimi dzieje, dlaczego odczuwają tak wielką złość, która w końcowym efekcie wychodzi z nich każdą częścią ciała.

Sposób na złość to wspaniała książeczka dla dzieci, opowiadająca zwykłą historię, którą przeżywają dzieci, a morał z niej wypływa taki, że złe emocje niczemu i nikomu nie służą, zachowania podejmowane pod wpływem emocji mogą często nas (rodziców) niepokoić, choć nie powinny, bowiem czasem są odzwierciedleniem procesu dojrzewania emocjonalnego.

Często można zauważyć, jak dwulatek w złości rzuca się na podłogę, czterolatek wykrzyczy drugiej osobie prosto w twarz że jest głupia, a jeszcze starsze dziecko w wielkiej złości mocno trzaśnie drzwiami.

Jak wtedy – my, dorośli mamy się zachować?

Wszelkich bardzo użytecznych porad udzieli Wam psycholog – Małgorzata Musiał, która pod koniec książki zawarła kilka wskazówek dla rodziców. Sposób na złość to przecudna bajka, w dodatku umoralniająca. Autorka tak pięknie opisała tę historię, aby rodzice wraz z dziećmi czytali ją, dobrze się bawili, a także wynieśli z niej jasny przekaz. Obrazki natomiast wykonała Sandra de la Prada, która zilustrowała także wiele innych książek dla dzieci.

Poza tym książka ma przepiękne wydanie – twarda oprawa sprawia, że dziecko chętnie weźmie ją do ręki, duże literki, że dziecko samo może ją przeczytać, a przepiękne i kolorowe ilustracje wzajemnie się dopełniają.

Zachęcam zarówno dzieci jak i rodziców do wspólnego czytania. Jest to także okazja do spędzenia ze sobą kilku wolnych chwil i dobrej zabawy.

https://dobrerecenzje.pl/sposob-na-zlosc-halle-adelman-wyd-slowne/

Strona wydawnictwa: https://www.slowne.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.