Opowiadania, Bajki, Komiks

Sposób na zmartwienie – Hallee Adelman – Wyd. Słowne

Sposób na zmartwienie – Hallee Adelman

Sposób na zmartwienie

Pisarka Hallee Adelman wydała serię książek: Sposób na emocje. Wśród nich znajdują się: Sposób na zmartwienie, Sposób na złość i Sposób na smutek. Są to bardzo silne emocje, które często występują u młodszych dzieci, co rodziców często martwi.

Dziś opiszę pokrótce książkę: Sposób na zmartwienie. Bartek to główny bohater tej książki. A więc Bartek ma brata Tomka, z którym wybierają się na przyjęcie super bohaterów do domu Emila. Jednak okazuje się nagle, że Tomek nie może pójść razem z Bartkiem…. Chłopiec jest tym faktem trochę zaniepokojony. Jak to będzie bez brata, z którym zawsze wszystko jest fajniejsze? Bartek wkłada swój ulubiony kostium, z którego już trochę wyrósł. Czy wszyscy będą się ze mnie śmiać? – zastanawia się chłopiec.

Jak zakończy się ta historia?

Czy przyjęcie u Emila będzie fajne?

A jak będzie się czuł Bartek?

Musicie koniecznie przeczytać tę historyjkę. Dla dzieci jest niezwykle emocjonująca, a dla rodziców uczy postawy, jak trzeba się zachować w takiej sytuacji, aby pomóc dziecku poradzić sobie z takimi emocjami. Kiedy wasze dziecko doświadcza obaw i zmartwień musicie towarzyszyć mu z wrażliwością, a także zachęcać je do podejmowania wyzwań pomimo tych zmartwień. „Jednak ostateczna decyzja i tak powinna być w rękach dziecka” – pisze pani pedagog Małgorzata Musiał, pod koniec książki, w nocie dla rodziców.

Książka jest przeznaczona dla dzieci w wieku szkolnym, które poznają swoich rówieśników i uczą się rozumieć swoje uczucia i potrzeby. Podobnie jak tamte, z serii, jest bardzo kolorowa, a ilustracje w niej zawarte zachęcają dziecko do odczuwania i testowania różnych stanów emocjonalnych. To także zachęta dla rodziców na wspólne spędzenie wolnego czasu, jak również uczenie się siebie nawzajem.

Zachęcam Was moi drodzy, pochylcie się nad tą książeczką. Jest słodka i naprawdę warto, nie pożałujecie czytając ją wspólnie ze swoją pociechą. Owocnej lektury!

https://dobrerecenzje.pl/sposob-na-zmartwienie-hallee-adelman-wyd-slowne/

Strona wydawnictwa: https://www.slowne.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.