Opowiadania, Bajki, Komiks

Staś na tropie. Moja aktorska przygoda – Ewa Winnicka, Staś Łazarewicz – Wyd. Burda

Staś na tropie. Moja aktorska przygoda – Ewa Winnicka, Staś Łazarewicz

staś na tropie

https://dobrerecenzje.pl/stas-na-tropie-moja-aktorska-przygoda-ewa-winnicka-stas-lazarewicz-wyd-burda/

Staś Łazarewicz właśnie skończył dziesięć lat więc czuje się prawie nastolatkiem. Jego ulubionym zajęciem są gry strategiczne na komputerze i oglądanie filmów na YouTubie. Uwielbia także kręcić filmiki za pomocą telefonu i robić animacje ze zdjęć figurek Lego. Tak więc Staś postanowił zostać aktorem.

Sprawdźcie czy mu to wyjdzie?

Czy też będzie wielką porażką?

Przeczytajcie proszę tę książkę, bowiem jest w niej wiele mądrych i ciekawych słówek, takich jak: dać suba, obsesja, casting, czyli aktorskie abc, które są jasno i prosto wytłumaczone.

Bycie aktorem nie jest wcale taką łatwą sztuką. Zadaniem teatru i sztuki aktorskiej jest oswajanie wstydu i tremy oraz pobudzanie wyobraźni.

Książka Staś na tropie zawiera porady fachowców, świetnych i wybitnych aktorów, takich jak: Robert Więckiewicz, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Janusz Gajos, czy Andrzej Wajda – wybitny polski reżyser filmowy i teatralny.

Dobrze byłoby gdyby przeczytali tę historię dziesięciolatkowie – chłopcy i dziewczynki oraz ich starsi koledzy, bowiem nie dość, że dowiedzą się dużo o znanych aktorach, to poznają jak publiczność trzyma się w napięciu. Aktor przedstawia na scenie nie siebie, lecz wymyśloną postać i sytuację opisaną przez autora tekstu.

”Aktor ma także obowiązek rozumieć o czym myśli i mówi jego postać do tego stopnia, że staje się w pewnym momencie jej mentorem” – pisze w liście do Stasia pan Janusz Gajos.

Książeczka jest niewielka, formatu A5, a więc zeszytu szkolnego i jest bardzo pomysłowo napisana , bo w formie komiksu i w mig rozwiązuje problem dociekliwego dziesięciolatka, który mierzy się z różnymi komplikacjami i niemiłymi odczuciami, które przynosi mu życie.

Staś na tropie to seria książeczek o przygodach sympatycznego i śmiesznego Stasia, który zadaje kłopotliwe pytania. Zachęcam do lektury.

Strona wydawnictwa: https://www.slowne.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.