Horror, Thriller, Sci-FiKryminał, DramatRecenzje książek

Stefan Darda – „Zabij mnie, tato” – wyd. Videograf

Stefan Darda – „Zabij mnie, tato” – wyd. Videograf

zabij mnie tato

Czasami świat jest bardzo dla nas okrutny, każe nam przechodzić próby, które są ponad nasze siły. Wyczerpują naszą psychikę i zdrowie. Jednak duży upór i stawianie sobie celów, motywuje nas do dalszego prowadzenia życia.  Choć jeszcze całkowicie nie wiemy co stanie się w przyszłości.  Niesamowicie napisany thriller z dozą groźby i czarnego humoru. Nastoletnia dziewczynka, Wiktoria wraca ze swoimi koleżankami ze szkoły do domu, spotykając po drodze jeszcze dwie, grupka dziewczyn idzie, by jak z resztą zwykle odrobić zadanie, nauczyć się na jutrzejszy dzień do szkoły i cieszyć się czasem spędzonym z rodziną. Lecz niestety nikt z nich nie wraca do domu. Niedługo po zniknięciu dziewczynek, pewien policjant  dowiaduje się, że na wolność wyszedł dobrze znany już na całym posterunku psychopata, zabójca. Znika, zaszywa się tam gdzie policja nie ma dostępu. Jednak tuż po jego zniknięciu, morderstwa i porwania zdarzają się coraz częściej i stają się ze sobą w pewnym  momencie bardzo powiązane.  Ani policja nie może nic zrobić, ani ludzie ciągle obawiający się nie tylko o życie swoich pociech, ale i o swoje życie.   Jednym słowem mówiąc, miasto stało się sterroryzowane i bezsilne.  Ciekawostką  jest to, że cała akcja rozgrywająca się w powieści, dzieje się w tym samym roku, w którym teraz żyjemy.

Książka napisana dość spontanicznie. Autor bardzo realistycznie oddał niektóre opisy i zachowania bohaterów.  Jednak pomimo to, że książka ta mieści się, a właściwie tonie w kategorii horror podobała mi się.

Każdy rozdział to jedna osoba z opisanej fabuły, jeden rozdział to opowieść całego życia bohatera. Następnie akcja przenosi się trzy lata później i niestety tu muszę podkreślić jest tylko jedna bohaterka.

Stefan Darda to autor dość zdolny,  z wieloma nagrodami literackimi na koncie. Okładka i tytuł przyprawiają o dreszcze,  tak jak i fabuła. Książka zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie i zasługuje na postawioną przez mnie ocenę.

Ocena:9/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.