Poradniki, Zdrowie

Stres out! Jak przejąć kontrolę nad stresem – Earl Hipp – Wyd. You&YA

Stres out! Jak przejąć kontrolę nad stresem – Earl Hipp

stres out

Earl Hipp to psycholog, psychoterapeuta oraz autor poradnika Stres out! Jak przejąć kontrolę nad stresem, w której podpowiada młodym czytelnikom jak w łatwy sposób ograniczyć nadmierną ilość stresu. „Kiedy w nasze życie wkrada się stres, czujemy jakbyśmy byli przyparci do muru, a stąd nie ma drogi ucieczki”. Nie tylko młodych ludzi dopada napięcie, lecz także tych w średnim wieku czy starszych, będących przed emeryturą. Jednak to właśnie młodym autor postanowił poświęcić ten poradnik.

Stres przybiera różną formę, czy to będą egzaminy, klasówki, nadmiar zadań domowych czy też sprzeczka z kolegami, lub nękanie przez rówieśników. Ciągłe martwienie się o to, co się jeszcze wydarzy jest wyczerpujące. A jeśli taki stan się przedłuża może doprowadzić do katastrofy fizycznej i emocjonalnej. Stresu niestety nie da się wyeliminować, ale można go skutecznie pokonać.

Z tego poradnika na pewno nauczysz się jak radzić sobie z trudnymi doświadczeniami oraz wygrasz walkę z niewidzialnymi tygrysami, gdy tylko się pojawią. Autor przedstawia sprawdzone sposoby, które pozwolą Ci pokonać stres, sprostać wyzwaniom, czuć się dobrze z samym sobą i czerpać zadowolenie z życia. Przedstawia również dużo praktycznych informacji, które pozwolą zrozumieć stres oraz jak sobie z nim poradzić.

Autor opisuje 11 technik, które uodparniają na ataki tygrysów – 1. Zacznij się ruszać (pomysły na aktywność fizyczną), 2. Zwalczaj stres zdrową dietą (informacje na temat odżywiania), 3. Znajdź spokój wewnętrzny (techniki relaksacyjne), 4. Postaw się (jak być asertywnym), 5. Stwórz siatkę bezpieczeństwa (jak budować silne relacje z rodziną i przyjaciółmi), 6. Decyduj o sobie (jak realizować marzenia), 7. Zaplanuj czas (jak zarządzać czasem), 8. Nie bój się ryzyka (jak się rozwijać), 9. Stwórz solidną bazę (jak podejmować właściwe decyzje), 10. Myśl pozytywnie (jak się uczyć myśleć), 11. Pokonaj cyfrowe tygrysy (jak korzystać z technologii cyfrowej i nie dać się przez nią pochłonąć).

Każdy z tych rozdziałów jest opisany bardzo szczegółowo. Wiedza zdobyta w tym poradniku pomoże Ci uporać się z trudnościami i zdobędziesz wszystko, czego zapragniesz. Stres out! Jak przejąć kontrolę nad stresem to skarbnica wiedzy dla nastolatków, więc należy z niej czerpać „pełnymi garściami”.

https://dobrerecenzje.pl/stres-out-jak-przejac-kontrole-nad-stresem-earl-hipp-wyd-youya/

Strona wydawnictwa: https://muza.com.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.