Poradniki, Zdrowie

Superumysł. Myśl klarownie i skutecznie każdego dnia – Paulina Mechło, Olga Geppert – Wyd. Sensus

Superumysł. Myśl klarownie i skutecznie każdego dnia – Paulina Mechło, Olga Geppert

Superumysł

Czy nie masz czasem wrażenia, że nie myślisz już tak samo sprawnie jak dawniej, czujesz że trudno Ci się skupić? Poradnik Superumysł jest świetnym narzędziem, które pomoże Ci sprawniej i bardziej klarownie myśleć. Trening ten ma za zadanie: przywrócić jasność myślenia, usunąć skutki mgły umysłowej. Mgła umysłowa to głównie – zmęczenie, brak sił, kłopoty ze snem, niemożność skoncentrowania się.

Jednak to dotlenienie organizmu jest bardzo ważne. Aktywność fizyczna pozwala zredukować poziom adrenaliny i zwalczyć negatywne skutki stresu. Zrobisz to poprzez, np. wykonanie prostych działań matematycznych (dodawanie i odejmowanie w pamięci), wypisanie ulubionych filmów, seriali i książek w dowolnej liczbie, dopisanie antonimów poniższych słów – czarny, słodki, jasny itp., a na koniec ćwiczenie fizyczne – wyprostuj kark.

Różne sytuacje w życiu wymagają od nas zachowania samokontroli, a przede wszystkim trzeźwości umysłu. W chwilach stresowych klarowność myśli jest właśnie istotną rzeczą, aby nie dać się porwać panice. Jeżeli damy wciągnąć się w tę spiralę uczuć może nawet dojść do hiperwentylacji, bądź w drugą stronę – do barku tlenu. Dlatego tak ważne jest, aby ćwiczyć swój umysł stawiać się w przeróżnych sytuacjach, wychodzić z tzw. strefy komfortu.

Poradnik Superumysł z pewnością Ci w tym pomoże. To nowe podejście do zrozumienia treningów poznawczych i formy pracy psychologicznej. Dlatego połączone są tutaj dwie siły – psychologiczna i kulturoznawcza. Symptomy traumy kulturowej to np. brak zaufania do instytucji publicznych, poczucie bezsilności, nostalgia czy niepokój społeczny. Autorki podpowiedzą Ci co możesz zrobić, aby uchronić się przed skutkami właśnie takiej traumy. Dodatkowo ćwiczenia tutaj zawarte pozwolą Ci odzyskać równowagę.

Wydawać się może, że dieta nie ma wpływu na nasze myślenie. Otóż nie! Plagą naszych czasów jest CUKIER. I choć mózg żywi się glukozą i nagradza nas za jej dostarczenie, to nadmierne spożywanie cukrów przyśpiesza starzenie się komórek oraz przyczynia się do wahania nastroju, lub może powodować chwilową mgłę mózgową!

Zatem trenuj swój umysł, poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia, a zobaczysz, że będzie klarowny i z dnia na dzień coraz bardziej wydajny. Autorki książki to wysokiej klasy specjalistki z zakresu psychologii i kulturoznawstwa, dlatego znajdziesz w niej fachowe porady oraz propozycje ćwiczeń.

https://dobrerecenzje.pl/superumysl-mysl-klarownie-i-skutecznie-kazdego-dnia-paulina-mechlo-olga-geppert-wyd-sensus/

Strona wydawnictwa: https://sensus.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.