Recenzje książekReligijneRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Susan May Warren – „Chłopak z sąsiedztwa” – Wyd. Święty Wojciech

Susan May Warren – „Chłopak z sąsiedztwa” – Wyd. Święty Wojciech

chłopak z sąsiedztwa

Kto przeżył wypadek samochodowy i wyszedł z tego cało, może powiedzieć, że miał szczęście. Jednak na zawsze w psychice zachowa ten moment zderzenia auta, choć z czasem szczegóły zatrą się w pamięci.

Taki wypadek w zderzeniu czołowym przeżyliśmy wspólnie z mężem i dwiema córkami. Młodsza była w wieku 10 lat i mocno to przeżyła. Było to traumatyczne przeżycie, budziła się w nocy z krzykiem, płaczem i ciągle miała w pamięci ten trzask gniecionej karoserii samochodu.

Taki tragiczny wypadek przeżyła też główna bohaterka powieści „Chłopak z sąsiedztwa”- Issy. Większość ludzi może nie rozumieć na czym polegają ataki paniki Issy spowodowane wypadkiem. To nie jest strach przed wyjściem z domu, to raczej strach przed utratą kontroli, przed czymś co mogłoby się zdarzyć nagle, a Issy mogłaby po prostu uciec, ukryć się w domu, zwinąć się w pozycji płodowej i zacząć płakać. Przecież ludzie na ulicy wzięliby ją za wariatkę. Ale może pewnego dnia ujawni swoją tożsamość, wyjdzie do ludzi i pokaże się w Deep Haven. Póki co jeszcze nie jest na to gotowa. Wszak nie mogłaby znieść komentarzy ludzi, które natychmiast by się pojawiły ”To okropne, co przydarzyło się jej rodzicom. Trzy dni w szpitalu po pogrzebie. Nie wyszła z domu prawie od roku. A przez ten cały czas udawała terapeutkę od romansów”. Issy prowadziła bowiem audycję radiową „Moje Niemądre Serce”, ucząc i doradzając innym, sama pozostawała odcięta od świata. Aż do pewnego momentu, gdy obok jej domu zamieszkał chłopak z sąsiedztwa – Caleb.

Czy ten chłopiec pomoże wyjść Issy z tej traumatycznej sytuacji?

Wszak nie jest w jej typie, a manierami przypomina „prostaka”. Życie ciągle nas zaskakuje i zdarzają się rzeczy, których nie da się po ludzku wytłumaczyć. Jednak odpowiedź jest tylko jedna: doskonała miłość Boża usuwa wszelkie lęki.

Autorka w swej powieści zawarła dużo tekstów z Pisma Św. Oraz z nauczania Pana Jezusa, które można łatwo odnieść do naszego codziennego życia. W swojej książce autorka szuka tego głębokiego momentu, kiedy to Bóg wskazuje jej własną przemianę pisząc ”Bóg kochał najbardziej niemądrze ze wszystkich. Przyszedł na ten mroczny świat, by uratować ludzi, którzy mogą nigdy nie pokochać Go z wzajemnością”. Zachęcam Was do przeczytania tej niezwykłej historii: ciepłej, emocjonalnej, z życia wziętej, nie o jakimś tam królewiczu z bajki, ale o całkiem normalnych, młodych ludziach i ich problemach, w myśl słów z Listu do Filipian „Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia”.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.