Recenzje książekReligijne

Susan May Warren – „Cień twojego uśmiechu” – wyd. Święty Wojciech

Susan May Warren – „Cień twojego uśmiechu” – wyd. Święty Wojciech

cien twojego usmiechu

Autorka Susan May Warren pisząc książkę pt. „Cień twojego uśmiechu” doświadczyła bożej niezawodnej miłości i dużej nadziei. Posłużyła się ulubionym wersetem Listu do Rzymian 15,13 „A Bóg, źródło nadziei, niech was napełni wszelką radością i pokojem dzięki wyznawaniu wiary, aby rosła wasza nadzieja dzięki mocy Ducha Świętego…”

Główna bohaterka książki, Noelle jest żoną od 25 lat oraz matką dwóch synów i córki.  Jak autorka pisze – małżeństwo Noelle i Eliego jest „wysłużone”, bo przeżywa kryzys małżeński po stracie ich najmłodszej córki – siedemnastoletniej Kelsey, która pracując na stacji benzynowej ratuje życie kasjerce, a sama śmiertelnie postrzelona przez napastnika traci życie. W pewnym momencie Noelle upada i traci pamięć….

Czy jej małżeństwo przetrwa? Czy mąż, którego nie rozpoznaje stanie na wysokości zadania i spróbuje uratować ten związek? Czy tragedia, która podzieliła wreszcie ich połączy?

Te pytania pozostawiam dla Ciebie – drogi czytelniku, abyś wczytał się w tę piękną historię miłości i wyciągnął wnioski, naukę i przesłanie, jakie pisarka chciała zamknąć na kartach tej książki. Kluczem do ułożenia sobie życia jest po prostu zwykła wdzięczność za wszystko co mamy, co mieć będziemy, oraz za niewyczerpaną bożą miłość.

Mam nadzieję, że historia Noelle i Eliego umocniona siłą miłości jest przykładem dla najbardziej oddalonych od siebie małżeństw, bo dzięki niewyczerpanej bożej miłości – zawsze istnieje nadzieja.

Autorka pisząc tę historię utożsamia się tutaj z bohaterami i tak: jej córka Sarah May Warren użyczyła swojej poezji i tekstów piosenek jako podstawy twórczości Kelsey. Andrew Warren – mąż Susan, jest Elim. Peter i Noah Warrenowie, to gwiazdy koszykówki, dlatego jest to historia pisana życiem, w której nie brakuje wielkiej miłości i wzajemnego zaufania.

Książka w miękkiej oprawie, zawiera 356 stron i 20 rozdziałów. Na pierwszej stronie dwoje małżonków, którzy przeżywszy ze sobą już kilkanaście lat, wyglądają jakby dopiero w sobie się zakochali, pochłonięci sobą, nie zwracają uwagi na otaczający och świat.

Historię miłości polegam głównie tym parom, które przeżywają swego rodzaju „trudną miłość”, ale również i tym, którzy są szczęśliwi w związku, aby jeszcze bardziej cieszyli się swoim szczęściem i umocnioną siłą miłości.

Zachęcam i zapraszam do lektury.

Moja ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.