Horror, Thriller, Sci-Fi

Susza – Graham Masterton – Wyd. Rebis

Susza – Graham Masterton

Susza

Mając ochotę ostatnio na dobry kryminał trafiła mi w ręce Susza Grahama Mastertona. Nie jest to oczywiście kryminał, bardziej thriller, ale książka wciągnęła mnie od swoich pierwszych stron, bo już od pierwszego rozdziału akcja się rozwija i pędzi do przodu.

Martin Makpeace to pracownik socjalny opieki społecznej, ma pod swoimi skrzydłami kilka rodzin, którymi się opiekuje i nadzoruje oczywiście czy dzieci uczęszczają do szkoły, jaki jest ich stan zdrowia, czy czegoś im brakuje oraz czy nie ma przemocy w domu. I właśnie tak na pierwszy rzut tego dnia Martin jedzie odwiedzić jedną z takich rodzin. Już z parkingu słychać wrzaski, przekleństwa i wygląda na to, że ojciec który ma zakaz zbliżania się do matki, właśnie go złamał. Martin niewiele myśląc wkracza do domu, a ponieważ Jesus jest agresywny to w bardzo skuteczny sposób tłumi tę agresję – wkładając głowę Jesusa do muszli klozetowej i spłukując wodę. W pewnym momencie chcąc jeszcze raz spłukać wodę, Martin spostrzega, że spłuczka się nie napełniła.

Tak właśnie po przybyciu do biura Makpeace dowiaduje się, że stan Kalifornia ma bardzo poważne problemy z wodą. Od wielu miesięcy nie spadła kropla deszczu, jeziora są prawie wyschnięte i prawie wszystkie zasoby zostały wykorzystane. Stan jedzie już na rezerwie wodnej. Gubernator postanawia racjonować wodę poprzez rotacyjne wyłączanie wody w poszczególnych dzielnicach. Od tej pory w stanie Kalifornia panuje prawdziwy chaos.

Susza to oczywiście fikcja literacka, ale im dalej ją czytałam tym bardziej rosło we mnie przekonanie, że to może zdarzyć się naprawdę, a zachowania ludzkie jakie są tutaj przedstawione naprawdę miałyby miejsce w rzeczywistości. To fikcja, która balansuje na granicy rzeczywistości. Ludzie w obliczu klęski zamieniają się w bestie, zrobią wszystko aby tylko przeżyć, a i będą tacy którzy na tej tragedii chcą zarobić i skorzystać.

Z czystym sercem mogę powiedzieć, że książka ta jest bardzo dobrą pozycją literacką, już dawno nie czytałam takiej wciągającej historii. Do tego dochodzi jeszcze wojskowa przeszłość Martina, jego nieustraszoność i obrona rodziny ponad wszelką cenę. Akcja tutaj dzieje się szybko i gwarantuję Wam, że całą książkę przeczytacie w dwa dni. Przekonajcie się, co mogłoby się stać gdyby nagle zabrakło wody….

https://dobrerecenzje.pl/susza-graham-masterton-wyd-rebis/

Strona wydawnictwa: https://www.rebis.com.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.