Przygodowe, FantasyRecenzje książek

Suzanne Collins – „Gregor i przepowiednia zagłady” – Wyd. IUVI

Suzanne Collins – „Gregor i przepowiednia zagłady” – Wyd. IUVI

gregor i przepowiednia zagłady

Ile Wy zdołalibyście poświęcić dla młodszej siostry?

Drugi tom przygód Gregora, prawdę mówiąc, jest jeszcze lepszy od pierwszego. Zdecydowanie jest więcej ekscytujących wydarzeń, fabuła bardziej składna, a główny bohater nie irytuje tak bardzo, jak poprzednio. Powracając do rodzinnego domu chłopiec wiedzie w dalszym ciągu zwykłe życie nastolatka. Czasami tylko z wdzięczności do karaluchów ochrania je prze ręką matki.

Zdarza mu się, tylko chwilami,  pomyśleć co robił w mitycznej krainie, kogo spotkał, i nie raz ocierał się o śmierć. Teraz wiedzie zwykłe, spokojne życie, lecz do czasu… Do czasu, kiedy niespodziewanie jego siostra w dziwny sposób znika będąc pod jego opieką.

Właśnie wtedy Gregor znów zaczyna swoją wędrówkę do innego świata pod ziemią. Tam pod zwierzchnictwem niebieskiej księżniczki stara się znaleźć siostrę. Niespodziewanie podczas jego pobytu  wynika, że podziemne miasto ma pewne problemy i jest w niebezpieczeństwie.

Tym razem Gregor musi  stanąć przed drugą, znacznie gorszą przepowiednią. Lecz z tym wszystkim ma związek biały szczur, który jak później się okazuje, z premedytacją ukrywa się i ma niestety związek z porwaniem dziecka.

Nastolatek niezwłocznie podejmuje się niebezpiecznego wyzwania i wyrusza w podróż wraz z zaufanym nietoperzem. Na swojej drodze chłopak znajdzie pułapki, niebezpieczeństwo i ponownie otrze się o śmierć.

Czy Gregor podoła zadaniu i uwolni ze szponiastych łap siostrę i ponownie przywróci chwałę podziemnemu królestwu?

Seria Kroniki Podziemia, zaskakuje pozytywnie i jest nieprzewidywalna. Szczerze mówiąc, główny bohater nie od razu przypadł mi do gustu, a czasami nawet irytował. Lecz wydarzenia, które autorka ciekawie przedstawiła w fabule zmieniły moją opinię o chłopcu. W dalszym ciągu najlepszym bohaterem dla mnie w tej książce jest nietoperz Ares, który od samego początku przypadł mi do gustu.

Spróbujcie zmierzyć się z potworami czyhającymi w lekturze!

Ocena: 9/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.