Przygodowe, FantasyRecenzje książek

Suzanne Young – „Epidemia” – Wyd. Feeria Young

Suzanne Young – „Epidemia” – Wyd. Feeria Young

epidemia

Nagle dowiadujesz się że nie jesteś tym, za kogo się podajesz, a Twoja rodzina, to tak naprawdę nieznani Ci ludzie. Jak się czujesz?

Quinn właśnie dowiedziała się że jest taką osobą. Sobowtór wspaniale wyćwiczony w swoim fachu, trafia od jednej rodziny do drugiej, aby wcielić się w życie zmarłych dziewczyn. Kiedy niespodziewanie ścigą ją agencja, która twierdzi, że jest kluczem do wszystkiego dziewczyna postanawia uciekać. Mając u boku chłopaka, który był z nią od początku i także jest sobowtórem, Quinn chce jak najszybciej uciec z miasta. Jednak już w drodze dziewczyna zaczyna mieć pewne wątpliwości co to zaufania chłopaka. Na pierwszym możliwym przystanku ucieka od podejrzanego.

Zdziwiona stwierdza, że miasto, w którym się znajduje kiedyś było jej bardzo bliskie. Zawiedziona brakiem miejsca na nocleg przysiada na schodku rowerowego sklepu. Tam zastaje ją młody chłopak, który mówi, że ją poznaje. Nigdy wcześniej nie przytrafiło się to Quinn. W jej zawodzie ceniona jest  szybka  aklimatyzacja i umiejętne zmienianie wyglądu. Wracając do chłopka, to ku zdziwieniu nastolatki zaprasza ją do mieszkania. Po krótkim namyśle dziewczyna  przyjmuję ofertę. W środku poznaje miłą dziewczynę i na rozmowach mija połowa nocy.   W końcu popychana tęsknotą za kimś kto jest godny zaufania dzwoni do swojego ojca, który tak naprawdę nim nie jest. Pod osłoną nocy Quinn szybko wymyka się   z mieszkania, aby podróżować dalej. Za cel umyśliła sobie  znalezienie tego, który zapoczątkował Agencję Żałoby i informacje o sobie i swojej przeszłości. Niedługo po  ucieczce dziewczyna znów wpada na chłopaka, który wcześniej proponował jej noc w mieszkaniu. Jednak nie jest on wcale taki miły, jak początkowo się zdawało. Szybko obezwładnia Quinn i porywa ją.

Kim jest Quinn i co znaczy, że jest kluczem do wszystkiego?

Seria przyjemna do czytania. Dla jasności tom 0,5 jest drugi w przeciwieństwie do tomu 0, który jest pierwszy. Fabuła toczy się wokół głównej bohaterki, jej problemów i odszukiwania siebie. Quinn nie wie kim jest i to poszukiwanie samej siebie będzie ciągnęło się przez większość książki.

Jednak jest jedno „ale”. Seria Epidemia przypada do gustu, każdemu czytającemu. Zadziwia swoją pomysłowością i nie nudzi długimi rozdziałami. Okładka także jest przyjemna dla oka. Polecam.

Ocena:9/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.