Opowiadania, Bajki, KomiksRecenzje książek

Sven Nordqvist – „Nosek znajduje krzesło” – Wyd. Media Rodzina

nosek znajduje krzesło
Sven Nordqvist – „Nosek znajduje krzesło”

Nosek to śmieszny, ale bardzo sympatyczny stworek.

Pewnego razu idąc ścieżką znajduje krzesło. Nie wie co to jest krzesło i do czego służy. Wszak nie przyszedł szukać krzesła lecz malin. Nosek przecież nie jest niemądry, tylko nigdy wcześniej nie widział krzesła.

Czy ktoś mu pomoże?

Nie wie jak na krześle należy usiąść, bo nigdy jeszcze takiego sprzętu nie widział. Chwyta więc za górne kijki, bo wydaje mu się, że pasują do trzymania. Może więc na dolnych kijkach należy postawić nogi?-zastanawia się „głuptasek”.

Co z tego wyniknie?

Czy stanie się jakaś katastrofa?

Śmieszna i zabawna historyjka wspaniałego autora, uwielbianego przez dzieci z opowiadań o Pettsonie i Findusie.

Opowiadanie o Nosku jest napisane bardzo prostym językiem, zrozumiałym dla dzieci, a do tego nie dość, że jest bardzo zabawne, to jeszcze uczy młodsze dzieci posługiwać się sprzętami domowymi, co myślę, że dzisiejszym dzieciom nie trzeba zbyt szczegółowo tłumaczyć.

Książeczka przepięknie wydana, w twardej oprawie, w formacie A4, szyta, a ilustracje są bardzo kolorowe i sympatyczne. Drogie dzieci z pewnością polubicie sympatycznego Noska, który boryka się z krzesłem nie wiedząc jak na nim usiąść.

Inne przygody Noska znajdziecie w książeczce pt. ”Nosek i jego taksówka”.

Ta prosta i każdemu może się wydawać oczywista bajka sprawi, że będziecie się świetnie bawić nie tylko z rodzicami czy rodzeństwem, ale także wśród rówieśników. Z Noskiem na pewno nie będziecie się nudzić, bo już on się o to postara, abyście się śmiali i dobrze bawili. Czego i ja Wam szczerze życzę i zachęcam do czytania.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.