Horror, Thriller, Sci-Fi

Sweetfreak – Sophie McKenzie – Wyd. YA!

Sweetfreak – Sophie McKenzie

sweetfreak

https://dobrerecenzje.pl/sweetfreak-sophie-mckenzie-wyd-ya/

Kto jest Sweetfreakiem? Już od początku podejrzewałam każdego kto się tylko nawinął i był tajemniczy.

Ale od początku. Carry i Amelia to najlepsze przyjaciółki, jedna wspiera drugą, dzielą się tajemnicami, smutkami ale i radości przeżywają wspólnie. Prawdziwe przyjaciółki od serca. Amelia zwierza się Carry z nieudanej miłości z Taylorem – chłopak najpierw ją w sobie rozkochał, a teraz nie odbiera od niej telefonów i nie odczytuje wiadomości na NetterSnapie. I tak jak pięknie płynie ich przyjaźń, tak samo się i kończy.

Pewnego dnia Caryy zostaje oskarżona o bycie Sweetfreakiem – to taka osoba, która wysyła na NetterSnapie, Amelii od jakiegoś czasu obraźliwe posty, gify, ale tym razem, jest to pogróżka śmierci. Podejrzenie pada na Carry, ponieważ policja po adresie IP doszła do komputera dziewczyny. Carry zarzeka się, że to nieprawda, niemożliwe, ktoś ją wrabia. Niestety wszystkie poszlaki i dowody wskazują właśnie na nią. Nikt jej nie wierzy, nawet własna matka.

To jeszcze nie koniec okropnych wydarzeń jakie spotkają Carry i Amelię. Będzie się działo o wiele więcej. A my, jako czytelnik wspólnie z Carry wiemy, że to przecież nie ona. Ale kto w takim razie ją wrabia? Kto chce aby dziewczyna miała problemy, aby weszła na przestępczą ścieżkę?

Tak jak już napisałam, ja jako czytelnik czytając książkę co chwilę wspólnie z główną bohaterką podejrzewałam każdego kto nawinął się i wydawał się być Sweetfreakiem. Tylko dokąd te wszystkie tropy nas zaprowadzą?

Sweetfreak to bardzo dobra książka z wielu różnych powodów. Po pierwsze nie możecie się od niej oderwać, bo chcecie koniecznie dowiedzieć się co będzie dalej i jak potoczą się dalsze losy, po drugie doskonale widzimy co powoduje cyberprzemoc i jak bardzo powszechna ona jest wśród nastolatków.

To straszne do czego doprowadzić może zazdrość, chęć zemsty i nastoletnie hormony.

Bardzo dobra książka!

Strona wydawnictwa: https://www.gwfoksal.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.