Akcja, Western, WojennyRecenzje filmów

Świat w płomieniach(2013) Reż. Roland Emmerich

Świat w płomieniach(2013) Reż. Roland Emmerich

swiat w plomieniach

John Cale (Channing Tatum) chce pracować w ochronie prezydenta. Kiedy ma iść na rozmowę kwalifikacyjną, to przy okazji zabiera córkę na zwiedzanie Białego Domu. Niestety w trakcie wycieczki następuje atak terrorystyczny, którego nikt się nie spodziewa. Córka Johna w tym czasie jest w toalecie i zostaje odcięta od wszystkich. Cale wyrusza na poszukiwania, lecz w trakcie ratuje także prezydenta Sawyera(Jamie Foxx).

Czy Johnowi uda się uratować życie prezydenta?

A co z jego córką? Czy ją także odnajdzie i uratuje?

W filmie jako głównego bohatera możemy zobaczyć Tatum’a, którego znamy m.in. z 23 Jump Street, czy Magic Mike XXL.

Cóż, ponad dwie godziny to jednak chyba trochę za długo. Przez to, że film tyle trwa i wszystko dokładnie chcą nam pokazać, prawie od razu możemy domyśleć się zakończenia. Oczywiście będziemy trzymani w kilku momentach w niepewności, kilka na pewno będzie śmiesznych.

Dobry na wieczór, ale przygotujcie duże ilości chipsów, bo tak szybko się nie skończy. Czy familijny? Raczej można oglądać całą rodziną, choć jest kilka drastycznych momentów. Co jest dobre, to że tutaj prezydent nie jest przedstawiony tak jak w filmie Polowanie na prezydenta(tę recenzję również znajdziecie u nas), lecz potrafi używać broni i jest twardy nawet kiedy oberwie.

Tytuł również chyba w języku polskim nie jest przetłumaczony tak jak powinien…

Moja ocena: 7/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.