Romans, Erotyka, Literatura Kobieca

Świąteczne namiętności – P. Świst, A. Wolf, K. Litkowiec, M. Winnicka, K.C. Hiddenstorm, P. Strzałkowska, J.B. Grajda, A. Suchocka, E. Folwarska, Ch. Mils – Wyd. Muza

Świąteczne namiętności

Świąteczne namiętności

Świąteczne namiętności to antologia gorących opowiadań, których linia czasowa idealnie zbiega się w czasie świąt. Piękny zimowy krajobraz to tylko dodatek to tego, co czytelnik znajdzie w zebranych tutaj opowiadaniach.

Wśród dziesięciu bardzo znanych autorek romansów każda czytelniczka, bądź czytelnik znajdzie dla siebie swoją ulubioną historię. Wszystkie utrzymują klimat tegorocznych świąt, poczynając od białego szronu na okach, a kończąc na miłosnej historii. Jednak jedna historia zasługuje tutaj na wyróżnienie, ponieważ swoją fabułą i zamysłem autorki lekko odbiega od innych, co jednocześnie czyni ją szalenie intrygującą.

Piękno jest wieczne to opowiadanie, którego fabuła zatacza kręgi wokoło małżeństwa. On jest poważnym inwestorem, który jako nadrzędny cel traktuje swoją pracę, lekko sztywny i formalny znacznie obniża stanowisko, które zajmuje jego żona w pracy. Natomiast jego druga połówka pisze scenariusze do filmów, których produkcją zajmuje się powszechnie znana wytwórnia. Tegoroczne święta nie tylko obfitują w puszysty śnieg, to także czas, kiedy pracodawcy pozwalają na urlop swoim pracownikom. Z tego powodu Jim i Piper starają się razem spędzić święta. Starają się to słowo klucz, ponieważ w pierwszym dniu do domu młodych małżonków dzwoni matka Jima i zaprasza ich do rodzinnego domu na uroczysty obiad.

Podczas drogi oczywiście nie obyło się bez sprzeczki, głównym tematem natomiast była według Jima absurdalna praca Pipier. Kobieta po paru latach spędzonych razem bardzo szybko odczuła, iż mężczyzna stara się zrobić z niej osobę zależną od partnera i to nie tylko na finansowym polu. Jego dziwne zachowanie, także w świąteczny dzień dało Pipier do namysłu, ale ponieważ natura kobiety podpowiada, iż najlepiej nie wzbudzać kłótni, to Piper postanawia przemilczeć gderanie partnera.

W połowie drogi Jim nagle zmienia plan i skręca w zupełnie inną drogę niż zwykle. Niedługo po tym kobieta orientuje się, że stoją na parkingu przed zimową rezydencją, a Jim właśnie gdzieś wychodzi w głęboką zamieć pod pretekstem sprawdzenia czegoś. Piper natomiast w oddali zdaje się słyszeć cienki kobiecy głos. Dlatego szybko wychodzi z auta, zatapia nogi w głębokim śniegu i rusza na pomoc. Kątem oka widzi nagą postać, która szybko biegnie przez zimowy krajobraz, a jej zsiniałe usta zdają się szeptać „pomóż mi”. Zaraz po tym wydarzeniu w rezydencji gasną światła, a Piper i Jim zdani są tylko na siebie.

Świąteczne namiętności to książka, która idealnie wpasowuje się w klimat świąt. To nie tylko antologia opowiadań, to także niekiedy kontynuacja historii zapoczątkowanych w książce Facet na wakacje. Piękno jest wieczne to tylko jedno opowiadanie z wielu zawartych w antologii, które przyciągają swoją tajemniczością. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Dodatkowo w pakiecie z książką otrzymujemy bardzo drobiazgowy prezent, który znajduje się na drugiej stronie okładki i urzeka swoim nieziemskim wyglądem.

https://dobrerecenzje.pl/swiateczne-namietnosci-p-swist-a-wolf-k-litkowiec-m-winnicka-k-c-hiddenstorm-p-strzalkowska-j-b-grajda-a-suchocka-e-folwarska-ch-mils-wyd-muza/

Stron wydawnictwa: https://muza.com.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.