Literatura młodzieżowa

Święta Ekipa – Monika Białkowska – Wyd. Św. Wojciech

Święta Ekipa – Monika Białkowska

Święta Ekipa

Listopad to szczególny miesiąc, którym często odwiedzamy groby naszych bliskich. Gdy widzimy, że ktoś zmarł bardzo młodo, odczuwamy głęboki żal. Przedwczesna śmierć napawa nas lękiem. W dzisiejszych czasach istnieje wiele chorób przewlekłych czy nawet dziedzicznych, że nie sposób myśleć o końcu.

Wśród społeczeństwa nadal aktualny jest kult indywidualizmu, wmawia się nam, że jesteśmy wyjątkowi i niepowtarzalni. Święta Ekipa opisuje życie wyjątkowych ludzi, bardzo młodych, którzy umarli poprzez chorobę, bądź podczas wojny, broniąc swojej czystości, tak jak np. Karolina Kózkówna. To książka dla osób, które niedługo przyjmą sakrament bierzmowania. Podczas tego sakramentu nie wybiera się tylko imienia, ale przyjaciela, który zostaje z Tobą na całe życie.

Spotkasz tutaj sporą grupę młodych, którym zwyczajne życie nie wystarczało, oni bardzo chcieli zostać świętymi lub błogosławionymi. Na przyjaciół wśród świętych nigdy nie jest za późno. Najlepszym przykładem będzie sylwetka pewnego chłopaka – jest nim Carlo (Karol) Acutis. Mówi się o nim, że to internetowy geniusz. Urodził się 3 maja 1991, a zmarł 12 października 2006 roku. Carlo świetnie poruszał się w internetowym świecie, potrafił wykorzystać swoje umiejętności do zrobienia czegoś dobrego.

Największym jego osiągnięciem było stworzenie wirtualnej wystawy – strony internetowej poświęconej blisko dwustu cudom eucharystycznym z całego świata, z opisami w szesnastu językach. Jego mama policzyła, że życie jej syna trwało 5640 dni, które wykorzystał maksymalnie. Zawsze przyświecało mu powiedzenie: ”Wszyscy rodzą się oryginałami, ale wielu umiera jako fotokopie”.

Święta Ekipa to niewielka książka, która przedstawia 26 życiorysów młodych, niezwykłych ludzi, dla których życie skończyło się zbyt szybko. Drogi Czytelniku, zapoznaj się proszę z tymi młodymi ludźmi, być może któryś lub któraś z nich spodoba Ci się i zechcesz się z nią zaprzyjaźnić?

https://dobrerecenzje.pl/swieta-ekipa-monika-bialkowska-wyd-sw-wojciech/

Strona wydawnictwa: https://www.swietywojciech.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.