Opowiadania, Bajki, Komiks

Święta Królowa Jadwiga – Eliza Piotrowska – Wyd. Św. Wojciech

Święta Królowa Jadwiga – Eliza Piotrowska

święta królowa jadwiga

Eliza Piotrowska to autorka i ilustratorka książeczek dla dzieci, która uważa, że największą ozdobą człowieka to jego uśmiech. Napisała wiele pożytecznych lektur dla dzieci, w tym bajkę Święta Królowa Jadwiga. https://dobrerecenzje.pl/?p=7015

Ze świętymi nie tylko nie można się nudzić, lecz można się z nimi dobrze bawić, a także wiele nauczyć i dowiedzieć się na temat ich bogatego życia.

Autorka swoją książeczkę oparła na faktach historycznych, natomiast jej atutem jest także to, że jest pisana wierszem, który rymuje się. Święta Jadwiga królowa urodziła się jako czwarta z dziewczynek, czym rozgniewała bardzo swojego ojca – króla, bowiem on czekał bardzo na syna – swojego następcę:

”Nie jest łatwo być dziewczynką,

gdy rodzice chcieli chłopca,

więc Jadwiga w swoim domu

czasem czuła się jak obca”.

Kiedy Jadwiga miała cztery latka zaręczono ją z Wilhelmem, który mieszkał w Wiedniu i korzenie miał niemieckie. Wyjechała więc Jadwiga do Wiednia aby tam uczyć się dworskich zasad, etykiety, śpiewu, tańca i języków lecz w przyszłości czy Jadwiga zwiąże swoje losy z przeznaczeniem Wilhelma?

Tego już musicie dowiedzieć się sami.

Powiem tyko, że dworzanie ją podziwiali, bowiem zawsze pomagała chorym i cierpiącym. To władczyni nieprzeciętna oraz wyjątkowy człowiek.

Połączyła bowiem dwa kraje Litwę i Polskę, a także ich kultury i obyczaje. Bardzo chciała mieć swój naród mądry i odważny dlatego założyła Akademię Krakowską czyli dzisiejszy Uniwersytet Jagielloński, na który przeznaczyła swoje stroje i klejnoty.

”Kraj bez szkół i edukacji

to kraj martwy, bez przyszłości!

Wiedza to ogromna wartość

i ja sprzyjam tej wartości.”

Święta Królowa Jadwiga to książeczka dla przedszkolaków, ale i także starszych dzieci. Napisana jest bardzo prostym i przystępnym językiem. Do tego opatrzona przepięknymi ilustracjami, co dodatkowo ubarwia tę słodką i miłą książeczkę. Moim zdaniem jest to także wspaniały prezent dla dziecka pod choinkę. Nadaje się nie tylko do poczytania przez młodsze pociechy, ale także przez rodziców i dziadków, czy nawet starsze rodzeństwo.

Strona wydawnictwa: https://www.swietywojciech.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.