Religijne

Święta Rita z Cascii. Modlitewnik – wybór i oprac. Monika Białkowska – Wyd. Św. Wojciech

Święta Rita z Cascii. Modlitewnik – wybór i oprac. Monika Białkowska

święta rita

Święta Rita urodziła się w 1380 roku i co w tamtych czasach dziwne, była jedynym dzieckiem rodziców, którzy byli już w podeszłym wieku. Na chrzcie otrzymała imię Margarita, co po włosku znaczy Małgorzata, ale zdrobniale nazywano ją Ritą. Od wczesnej młodości Rita marzyła o klasztorze, ale rodzice w wieku szesnastu lat wydali ją za mąż za chłopca z dobrej rodziny. Mąż choć był szlachetny wyróżniał się bardzo trudnym i porywczym charakterem. Po osiemnastu latach małżeństwa Rita urodziła bliźniaki – dwóch chłopców i od tej pory, jej mąż bardzo się zmienił. Przestał walczyć, nie nosił przy sobie broni i chętnie spędzał czas ze swoimi synami. Do czasu, aż zdarzyła się tragedia….

Co stanie się z mężem Rity?

I z jej synami – bliźniakami?

Co dalej stanie się z Ritą?

Dlaczego Rita została ogłoszona świętą?

Święta Rita uważana jest za niezwykle skuteczną orędowniczkę w sprawach trudnych i beznadziejnych. Jest także jedną z najpopularniejszych świętych na świecie. http://swieta-rita-z-cascii-modlitewnik—wybor-i-oprac-monika-bialkowska—wyd-sw-wojciech

Modlitewnik do Świętej Rity zawiera przesłanie Świętego Jana Pawła II:

”Święta należy do wielkiego zastępu kobiet chrześcijańskich, które wywarły duży wpływ zarówno na życie Kościoła, jak i społeczeństwa. Rita jest dobrym przykładem „geniuszu kobiety, która objawia się intensywnie zarówno w macierzyństwie fizycznym, jak i duchowym”…

Oprócz Litanii do Świętej Rity, książeczka zawiera szereg modlitw: codzienne westchnienia, życie w miłości, prośby własne, dziękczynienie, nowenny i koronki.

Święta Rita to sprawdzona patronka w sprawach trudnych i beznadziejnych. Znajdujesz się w trudnej sytuacji? Chcesz kogoś wesprzeć skuteczną modlitwą? Modlitwą do Świętej Rity, dzięki której tak wiele osób zostało wysłuchanych.

Skorzystaj i TY! Zwracaj się zawsze do Świętej Rity, bo jest właściwą osobą, jak skutecznie modlić się nawet w najtrudniejszych okolicznościach.

Polecam.

Strona wydawnictwa: https://www.swietywojciech.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.