Poradniki, Zdrowie

Święty Enneagram. Znajdź swoją ścieżkę duchowego rozwoju – Christopher L. Heuertz – Wyd. Sensus

Święty Enneagram. Znajdź swoją ścieżkę duchowego rozwoju – Christopher L. Heuertz

Święty Enneagram

Święty Enneagram to poradnik, który pomoże czytelnikowi obrać ścieżkę zgodną z jego naturą. Na pewno nie każdy z nas jest świadomy swojej tożsamości, tego jaki naprawdę jest w środku. Najczęściej pod maską pewności siebie i samouwielbienia, w środku zagnieżdżają się takie pytania jak – czy jestem sobą na co dzień, albo czy to co prezentuję światu, moja maska zewnętrzna to prawdziwy „ja”?

Autor książki właśnie dzięki kilku informacji, które zawarł w treści stara się nam ułatwić odnalezienie swojego autentycznego „ja”. Najczęściej jest ono głęboko schowane w naszych trzewiach do tego stopnia, iż sami nie potrafimy określić, jaka jest dominująca cecha charakteru. Eneagram to coś w rodzaju znaku zodiaku, jeżeli oczywiście mogę to tak interpretować. Zawiera on nasze cechy osobowości, które objawiają się w zachowaniu. Tak czy inaczej to po prostu całość, zbiorowość naszego „ja” oraz porady, jak najlepiej udoskonalić siebie, swoje życie bądź patrzenie na świat.

W pierwszych rozdziałach autor tłumaczy, jak ważna jest praca nad własną osobowością, tworzenie tożsamości, która jest zgodna z naturą. Kiedy wystarczająco czytelnik zapozna się z tym terminem, w dalszych sekcjach tekstu zostaje wprowadzony w historię Enneagramu, czyli skąd tak naprawdę się wziął, w jakiej religii ma korzenie itd. Bo przecież zanim przejdziemy do samookreślenia najważniejsza jest chociaż cząstkowa znajomość tematu, bez tego będziemy błądzić jak ślepiec w labiryncie pełnym informacji.

Enneagram jest tworzony na podstawie okręgu, czyli symbolu nieskończoności, nie ma on ani początku, ani końca. Następnie na całej linii, która wyznacza powierzchnię tego kształtu zostają rozmieszczone 9 cyfr, jak w zegarze. To właśnie one są kluczowe do rozpoznania własnej natury. Związki pomiędzy tymi cyframi stanowią linie proste, które mieszczą się w środku okręgu, natomiast każda cyfra oznacza jedną osobowość, jest nośnikiem poszczególnych cech. Każda z linii prostych łączy jedną cyfrę z drugą, zdobiąc jednocześnie środek okręgu w różne kształty, ale żeby nie było tak łatwo nie wszystkie cyfry mogą ze sobą współpracować. Dlatego tak ważne jest określenie swoich dominujących cech. Każdy Enneagram jest wyjątkowy, nie ma drugiego takiego samego.

Święty Enneagram to doskonały przewodnik po ścieżkach duchowych dla początkujących, zagubionych. To nie jest tylko dowolnie wypełniony test psychologiczny polegający na rozpoznaniu twojej natury, to coś zupełnie odmiennego. Praca, którą włożysz w doskonalenie siebie i swoich zachowań na pewno w przyszłości zaowocuje obficie. Dlatego, jeżeli uważasz, że jesteś gotowy na prawdziwe odkrycie siebie, to sięgnij po Święty Enneagram, a dowiesz się faktów o których nawet nie miałeś pojęcia.

https://dobrerecenzje.pl/swiety-enneagram-znajdz-swoja-sciezke-duchowego-rozwoju-christopher-l-heuertz-wyd-sensus/

Strona wydawnictwa: https://sensus.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.