Opowiadania, Bajki, KomiksPrzygodowe, FantasyRecenzje książek

Sylvia Bishop – „Panna Jones i książkowe Emporium” – Wyd. Zielona Sowa

Sylvia Bishop – „Panna Jones i książkowe Emporium” – Wyd. Zielona Sowa

panna Jones i książkowe Emporium

Znajdę Jones zostawiono w księgarni, kiedy miała pięć lat. Znalazł ją Michael Jones, który miał wtedy dziesięć lat i schował do szafy między książki.

Gdy to zobaczyła jego mama Netty, postanowiła dać ogłoszenie do gazety, ale nikt po dziewczynkę się nie zjawił. Tak więc cała trójka mieszkała razem w księgarni. Mieszkali sobie i byli bardzo szczęśliwi, lecz dziewczynka ukrywała tajemnicę, o której nikt nie wiedział, nawet domownicy.

Co to było?

Znajda Jones nie umiała czytać!

Gdy więc mama Netty wręczała jej kolejną książkę do przeczytania-Znajda udawała, że czyta, jednakże nie rozumiała, co ma wspólnego z ich księgarnią Wielki Albert H. Montgomery?

Wiedziała, że Albert H. Montgomery był właścicielem najwspanialszej księgarni w Wielkiej Brytanii. A być może i na całym świecie. Znajda nie znała nikogo, kto faktycznie widział Książkowe Emporium Montgomery Londynie. Krążyła plotka jakby sama królowa kupowała tam książki.

Co zatem Książkowe Emporium miało wspólnego z ich rachunkiem za gaz?

Czy dziewczynka wreszcie nauczy się czytać?

I czy wszyscy to odkryją, czy też zdoła ukryć swoją niewiedzę?

Poczytajcie o przygodach dzielnej Znajdy, jej sztuczkach i wybrykach. Książka niezwykła. Czyta się ją z wielkim zacięciem i ciekawością. Autorka książki to Sylvia Bishop, która napisała „Słonia Eriki”, którą pewnie dobrze znacie, bo recenzja była na naszej stronie. Książka wydana w twardej oprawie.

Przeznaczona dla dzieci powyżej szóstego roku życia, a więc dla tych którzy składają literki, co się fantastycznie składa, bo książka zawiera bardzo duże litery, tak aby dziecko mogło samo sobie poczytać. Dodam tylko na koniec, że Znajda była szczęśliwa, jak księgarnia wróciła do życia. Dziewczynka uznała, że nigdy nie zastąpi Białego Jelenia, ale to naprawdę była zadziwiająca rzecz.

A co na sam koniec stało się z Różowym i Gimbleem?

A co życzliwsi czytelnicy mogą się zastanawiać, co stało się także z Wollupami?

Przeczytajcie-przesympatyczna historia sprytnej Znajdy, która uratowała księgarnię. Pod koniec książki znajduje się rozmowa z autorką, która jest również bardzo ciekawa. Zachęcam Was moi drodzy poświęćcie chwilę swojego cennego czasu i przeczytajcie tę książkę, a może Wy sami dopiszecie resztę historii lub dalsze losy Znajdy Jones.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.