Przewodniki, Literatura PodróżniczaRecenzje książekReligijne

Szymon Pilarz – „Camino de Santiago. Przewodnik dla pielgrzymów” – Wyd. WAM

Szymon Pilarz – „Camino de Santiago. Przewodnik dla pielgrzymów” – Wyd. WAM

camino de santiago

Szymon Pilarz to historyk i wielokrotny pielgrzym do Santiago de Compostela. W swoim przewodniku dla pielgrzyma zawarł wszystkie potrzebne do zaplanowania i przejścia pieszo francuskiej drogi św. Jakuba z Saint Jean Pied -de-Port do Santiago de Compostela.

 Ludzie z całego świata maszerują do grobu św. Jakuba, także Polacy coraz liczniej dołączają do wspólnoty wędrującej do Santiago de Compostela. Camino to zupełnie inny rodzaj pielgrzymowania niż pielgrzymki na Jasną Górę. Jest to droga indywidualna w ciszy i skupieniu pokonywana w małym gronie, a często samotnie.

 W przewodniku autor stara się przedstawić pielgrzymie problemy, podpowiedzieć rozwiązania, pomóc zaplanować trasę.

 Główną część przewodnika stanowią prezentacje poszczególnych etapów, na które składają się: opisy drogi, mapy, charakterystyka schronisk, w których można się zatrzymać, oraz podpowiedzi co można jeszcze po drodze zobaczyć na trasie.

 Na samym początku przewodnika autor zawarł genezę i historię pielgrzymowania do Santigo oraz drogę relikwii św. Jakuba.

 Santiago obejmuje wiele tras. W przewodniku autor opisuje najpopularniejszą z nich oraz dodatek, czyli tzw. Drogę Francuską.

Przewodnik zawiera 34 etapy które pokonuje pielgrzym, szczegółowy opis drogi krok po kroku, dokładne mapy, opisy zabytków, lokalizacje sklepów i barów, aktualne ceny i godziny otwarcia, źródła wody, miejsca i godziny mszy świętych oraz kilkaset przepięknie wykonanych zdjęć.

 Drogi Czytelniku jeśli jesteś zainteresowany bądź planujesz taką pielgrzymkę ten przewodnik będzie Ci niezbędny i będzie Ci towarzyszył od samego początku do samego końca.

 Moja ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.