Recenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

T.E. Sivec – „Piękne kłamstwo” – wyd. Helion

T.E. Sivec – „Piękne kłamstwo” – wyd. Helion

piekne klamstwo

Piękne kłamstwo to pierwsza część wspaniałej trylogii Igrając z ogniem. To właśnie w tej części poznajemy prawie wszystkich bohaterów o których później będziemy czytać w całej trylogii. Pierwsza część to losy pięknej kobiety, agentki Parker z CIA, oraz dwóch najlepszych przyjaciół : Milo – narzeczony Parker i Garret  – ich wspólny najlepszy przyjaciel. Obaj należą do elitarnej wojskowej jednostki komandosów SEAL. Już na samym początku dowiadujemy się o wielkiej życiowej stracie jaką przeżyła Parker, a mianowicie o śmierci Mila. O całym zdarzeniu  wiadomo tylko tyle, że komandos został wysłany z tajną misją na Dominikanę i tam został zabity. Ani Parker, ani Garret nie otrzymali żadnych szczegółów dotyczących śmierci Mila, nie wiadomo też kto bezpośrednio go zabił. Garret planuje polecieć na Dominikanę i rozwikłać tę zagadkę. Cała sprawa bardzo się komplikuje kiedy okazuje się, że Parker leci także.

Szczerze powiedziawszy to do stylu pisarskiego autorki w pierwszej części musimy się przyzwyczaić. Jest on trochę inny niż wszystkie z którymi spotykałam się do tej pory. Dlaczego? Otóż dlatego, że autorka wchodzi w role każdego z bohaterów często w jednym rozdziale . Wygląda to tak, że jeden akapit należy do rozmyślań Parker a już następny do Garreta. Nie bójcie się jednak, do wszystkiego się przyzwyczaicie. Nie macie się także co martwić tym, że możecie do końca nie wiedzieć jak wyglądała przeszłość bohaterów – tutaj wszystko dobrze jest wytłumaczone, wspomnienia każdego z bohaterów na pewno dużo Wam ukażą.

Co jeszcze mogę powiedzieć, to na pewno to, że znajdziecie tutaj doskonałe połączenie kryminału i romansu. Dokładnie także są opisane sceny erotyczne.  Szczerze nie mogłam sama rozwikłać zagadki ukrytej w całej akcji. Dopiero wtedy kiedy bohaterzy ją rozwiązali dowiedziałam się razem z nimi o co tak naprawdę chodzi. Czego to dowodzi? Oczywiście tego, że autorka doskonale napisała kryminał, tak żebyśmy do samego końca czekali w napięciu na rozwikłanie zagadki.

Piękne kłamstwo jako pierwsza część trylogii zawiera 424 strony i czyta się ją szybko i łatwo. Dodatkowo sama do końca kibicowałam głównym bohaterom w wątku miłosnym.

Komu polecam: wszystkim miłośnikom kryminałów. Tutaj dodatkowo znajdziecie elementy romansu i erotyki.

Moja ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.