Poradniki, Zdrowie

Ta książka naprawi Twoje życie – Helen Thomson – Wyd. Muza

Ta książka naprawi Twoje życie – Helen Thomson

Ta książka naprawi Twoje życie

Helen Thomson to nie tylko autorka, dziennikarka, posiada także dyplom z neurobiologii i przez większą część swojego życia zawodowego zajmowała się zdrowiem. Pisze o sobie: „ślęczałam nad badaniami naukowymi próbującymi wyjaśniać jak działają mózg i ciało oraz w jaki sposób ze sobą współpracują, kontrolują nasze zachowania i kierują naszym życiem”. Ta książka naprawi Twoje życie oparta jest na najnowszych badaniach naukowych.

Autorka nie podaje tajemnicy jak stać się lepszym kochankiem, ani planu jak zostać dyrektorem wielkiej globalnej korporacji, może jedynie udzielić kilku rad dotyczących czterech aspektów życia nad którymi warto popracować żeby zwiększyć swoje poczucie szczęścia, wzmocnić pewność siebie i charyzmę. Może też zasugerować kilka zmian w zachowaniu, które popychają do przodu w pracy, pomogą przezwyciężyć uprzedzenia, które sprawią, że będziecie bardziej przekonująco domagać się podwyżki.

Ta książka podpowie jak walczyć z nałogami, takimi jak: objadanie się, obgryzanie paznokci, a także palenie i picie. Udostępni wskazówki jak dobrze przespać noc, jak walczyć ze stresem aby was nie paraliżował, jak unikać głupich decyzji, których potem możemy żałować. Każda rada autorki jest warta tyle, co aktualne dowody naukowe. Każda wskazówka poparta jest licznymi badaniami, ale przecież nie chodzi o to aby wyliczać zasady. Trzeba zrozumieć z czego one się biorą.

Reakcja stresowa jest wynikiem ciągu wydarzeń zaczynających się w mózgu. Pierwsza reakcja zachodząca w umyśle człowieka to „walcz albo uciekaj”. Pompuje do krwi adrenalinę, która zwiększa czujność. Druga reakcja to wydzielanie hormonów takich jak kortyzol, który uwalnia glukozę, zapewniając energię. Oprócz tego hamuje trawienie i działanie układu odpornościowego, żeby organizm mógł skoncentrować się na zagrożeniu oraz wywołuje stan zapalny. Kiedy zagrożenie mija, poziom kortyzolu spada, a ciało wraca do normalnego stanu.

Opisałam tu tylko jeden aspekt z wielu, jakie autorka stara się wytłumaczyć czytelnikowi. Oprócz tego zostaje przedstawiona historia 116-letniej kobiety z Indii, która twierdzi, że sekretem długiego życia jest wypalanie 35 papierosów dziennie przez 95 lat. Celem autorki nie jest podanie na tacy sposobu przeżycia długich i szczęśliwych lat, chce tylko pomóc w poruszaniu się po gąszczu sprzecznych i mylących informacji.

https://dobrerecenzje.pl/ta-ksiazka-naprawi-twoje-zycie-helen-thomson-wyd-muza/

Strona wydawnictwa: https://muza.com.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.