Sensacja

Tajemny Szyfr – Terry Brennan – Wyd. Św. Wojciech

Tajemny Szyfr – Terry Brennan

tajemny szyfr

Akcja powieści: Tajemny Szyfr rozgrywa się we współczesnym Nowym Jorku. Tom Bohannon, dyrektor fundacji Bowery Mission dowiaduje się, że podczas remontu jednej z kamienic robotnicy znaleźli sejf, a w nim zabytkowe księgi i rękopisy. Mężczyzna okazał bardzo duże zainteresowanie tą niespodzianką, która na dodatek okazała się bezcenna. Postanowił więc iść tym tropem i rozszyfrować oraz przetłumaczyć te zwoje. Tom wiedział, że czeka go nie lada wyzwanie. Czekał go także bój, w którym mógł walczyć tylko on sam. Musiał zdecydować, czy klucz do zagadki jest wart spotkania z człowiekiem, z którym nie rozmawiał od ponad dziesięciu lat. http://tajemny-szyfr—terry-brennan—wyd-sw-wojciech

Zatem od czego tu zacząć? To przecież nie taki szyfr z jakim Tom miał do czynienia podczas II wojny światowej. Z czym go porównać? Przecież wszystkie litery były pomieszane w przypadkowych szeregach. W momencie wyruszenia w podróż, która miała na celu odkodowanie tajemnego szyfru, w jego grupie znajdowali się: Rodriguez – niepraktykujący katolik, Larsen, którego wychowano na członka Kościoła Episkopalnego, ale ostatecznie nie przynależał do żadnej wspólnoty, Rizzo, którego wiara okazała się tajemnicą dla wszystkich i Bohannon – chrześcijanin, stawiający liczne pytania i wciąż poszukujący odpowiedzi.

Czy ten dziwacznie dobrany kwintet podejmie się samodzielnego śledztwa, które mogło wywołać silne zawirowania w dwóch wielkich religiach świata?

Czy byli tego godni?

Czy byli też do tego zdolni?

A może byli szaleni?

Przeczytajcie, jeśli lubicie takie historie to bardzo zachęcam. Wraz z bohaterami będziecie przemierzać nieznane wody, nie mając pojęcia jak i kiedy skończy się ta wyprawa. I choć powieść ta to fikcja literacka, to znajdują się tu takie fakty historyczne jak np. przed ponad stu laty do Bramy Warrena w Jerozolimie można było dostać się jedynie wąskim szybem, zaś na dostęp do tego szybu pozwalano niezmiernie rzadko. W roku 1967 Ministerstwo Spraw Wyznaniowych Izraela wyraziło zgodę na wykopaliska archeologiczne, które trwały przez dwadzieścia lat i umożliwiły odkrycie fragmentów Zachodniej Ściany Płaczu.

A więc ta książka: Tajemny Szyfr, Drogi Czytelniku zabierze Cię w podróż w czasie i przestrzeni do XIX – wiecznego Egiptu, Jerozolimy oraz do współczesnego Nowego Jorku.

Jeśli masz ochotę na taką podróż, to nie trać czasu i usiądź do czytania.

Powodzenia!

Strona wydawnictwa: https://www.swietywojciech.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.