Opowiadania, Bajki, KomiksRecenzje książek

Tamara Michałowska – „Opowieści o Świętym Mikołaju” – Wyd. Siedmioróg

Tamara Michałowska – „Opowieści o Świętym Mikołaju” – Wyd. Siedmioróg

opowieści o świętym mikołaju

To, że święta bożego narodzenia są magiczne – to wiemy chyba wszyscy. Zarówno dorośli jak i dzieci. Dorośli czują atmosferę pięknych świąt oraz wspólnoty rodzinnej, a dzieci czekają na prezenty od Mikołaja i pod choinką, oczywiście wcześniej odpowiednio się do nich przygotowując i pisząc listy.

Dziś zabieram Was w niesamowity świat baśni i opowiadań, w których bohaterem jest właśnie nasz Święty Mikołaj. Ale przecież wszyscy dobrze wiemy, że nie byłoby świąt i prezentów bez pomocników świętego, w postaci aniołków i elfów. O tym właśnie jest ta książeczka, która zawiera kilkanaście magicznych opowiadań, wciągających a przy tym bardzo pouczających.

Oczywiście jak z każdej mądrej bajki, tak i z tej, możemy wyciągnąć morał, niezależnie czy dotyczy on przyjaźni, czy pomocy drugiemu kiedy ten jej tak bardzo potrzebuje. Tego nasze dzieci powinny uczyć się już od najmłodszych lat, właśnie zaczynając od mądrych bajek.

To jednak nie wszystko co znajdziemy w tej książeczce. Po każdej pięknej baśni jest jedno lub dwa zadania, które nasza pociecha zapewne zapragnie wykonać, a bardzo możliwe, że niezbędna przy tym będzie jej pomoc rodzica. Dlatego, że często jest to pieczenie ciasteczek świątecznych, gdzie jak wiemy powinien być nadzór rodzica. Są tutaj także porady jak zrobić piękną ozdobę świąteczną, których nie zapomnijmy wykorzystać.

Na pewno wielkim atutem tej książeczki są ilustracje, wykonane przez Carlosa Busquets, które są po prostu piękne tak bardzo, że chciałoby się ciągle siedzieć i wpatrywać w nie, lub na nowo przeglądać książeczkę tylko po to, aby podziwiać wspaniałość owych rysunków.  Ośmielę się tutaj powiedzieć, że te ilustracje to majstersztyk wśród rysunków dla dzieci.

Książeczkę polecić można dzieciom w wieku przedszkolnym i oczywiście tym starszym. Mały czytelnik na pewno się tutaj nie zawiedzie.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.