Opowiadania, Bajki, KomiksRecenzje książek

Tamara Michałowska – „Piękne bajki dla kochanych dzieci” – Wyd. Siedmioróg

Tamara Michałowska – „Piękne bajki dla kochanych dzieci” – Wyd. Siedmioróg

piękne bajki dla kochanych dzieci

Czy Wasze dzieci uwielbiają bajki na dobranoc? Zasypiają przy pięknych baśniach, które wprowadzają je w świat kolorowych i szczęśliwych snów? A może czekają aż bajka się skończy i dopiero wtedy spokojne, że dowiedziały się jakie jest zakończenie mogą udać się w objęcia morfeusza?

Jeżeli chociaż na jedno z tych pytań, Twoja odpowiedź była twierdząca, to zdecydowanie musicie czytać dalej.

„Piękne bajki dla kochanych dzieci”, to przede wszystkim wspaniałe opowiadania, niedługie, które wprowadzają dziecko w magiczny świat zabawek, zwierząt, czy nawet pszczół. A gdyby tego było mało, to z każdej opowieści możemy wyciągnąć jakiś morał, o którym możemy porozmawiać z naszym dzieckiem i szczerze powiedziawszy, to zamiast spać, dzieci pewnie będą rozmawiać. Niektóre z bajek są zabawne a inne uczą poprzez świetne opowieści. Wprowadzają nasze dzieci w świat społeczeństwa dzięki zapoznaniu ich z ze światem zwierząt hodowlanych i dzięki temu, że na ich przykładzie zobaczyć można, że wcale wszyscy nie muszą być tacy sami, wręcz przeciwnie, to dobrze, że jesteśmy różni bo wypełniamy inne zadania.

To tutaj znajdziecie również bajkę o misiu, który zakochał się nieszczęśliwie w lalce i wszelkimi sposobami próbował ją zaskoczyć. A jak się skończyło?

Będziecie mogli również poznać, chociaż troszeczkę, świat pszczółek i na podstawie ich zachowania przenieść niektóre momenty do naszego – ludzkiego świata.

Jak wszyscy dobrze wiemy, dzieci powinny słuchać bajek, a gdy już trochę podrosną powinny czytać same. Bajki niesamowicie kształtują ich wyobraźnię, wzbogacają słownictwo, a przede wszystkim poprzez morały zawarte w mądrych bajeczkach, mogą nabywać doświadczenia i uczyć się jak zachowywać się w danych momentach.

Dodam jeszcze, że ilustracje zadziwiają swoją prostotą, kolorami, ale przede wszystkim tym, że tak niesamowicie oddają realia, iż na chwilę musimy zatrzymać się przy samych obrazkach, a dopiero później kontynuować czytanie.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.