Przygodowe, FantasyRecenzje książek

Tamara Michałowska – „Sekretne symbole w sztuce, 70 mandali rozwijających naszą osobowość” – Wyd. Siedmioróg

Tamara Michałowska – „Sekretne symbole w sztuce, 70 mandali rozwijających naszą osobowość” – Wyd. Siedmioróg

sekretne symbole w sztuce

Na samym wstępie chciałabym dla jasności wytłumaczyć co to znaczy słowo „mandala” – jest to motyw artystyczny, którego tworzenie, a następnie niszczenie jest ściśle powiązane z  różnego rodzaju religią.

Przechodząc do książki, to przedstawia ona ponad 70 takich mandali, które możemy według swoich kryteriów pokolorować. Album  w ciężkiej i twardej oprawie zachwyca swoim wyglądem i wielkością. Pięknie wykonana okładka i równie piękne rysunki czekają tylko, aby czytelnik wziął do ręki kredki i pokolorował je. Książka posiada trzy rozdziały. Są to wyodrębnione miejsca  jak i różne symbole przedstawiające: sztukę buddyjską, sztukę chrześcijańską w średniowieczu i malarstwo flamandzkie. Przy rozpoczęciu każdego z rozdziałów znajduje się krótka notka o  danej sztuce, informacje o symbolach i idących z nimi parach kolorów. Ponieważ sama bardzo uwielbiam sztukę i historię to  poczynając na kolorowaniu, a kończąc na szkicowaniu, książka bardzo mnie zachwyciła i ucieszyła. Myślę, że niejednemu z nas informacje zawarte w niej bardzo się przysłużą. Dopełnieniu tego obrazu towarzyszy  sentencja pa pierwszej stornie, która brzmi: „Sztuki nie wielbi, kto jej nie zna”. Bardzo pouczające i mądre zdanie.

Myślę, że każdy z nas chciałby mieć przy sobie książkę z największymi dziełami bardzo sławnych autorów. W dzisiejszym świecie bardzo mało jest ludzi, którzy docenialiby sztukę. A właśnie ten kierunek i pojęcia z nią związane stają się wśród nas bardzo popularne, jak i również niektóre prestiżowe prace związane są z tematyką sztuki.

Dlatego gorąco zachęcam do poznania i zagłębienia się w świat pełen barw i magii.

Ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.