Recenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Tasmina Perry – „Oświadczyny” – Wyd. Kobiece

Tasmina Perry – „Oświadczyny” – Wyd. Kobiece

oświadczyny

Powieść obyczajowa ”Oświadczyny”- zawiera w sobie dwie strefy czasowe.

Rok 1958-gdzie młoda Georgia Hamilton bardzo chce zostać pisarką, choć jej rodzice pragną by wzięła udział w balu debiutantek i znalazła sobie odpowiedniego kandydata na męża.

Rok 2012  – Amy Carrel – jest kelnerką, ale bardzo kocha się w bogatym i z wyższych sfer mężczyźnie – Danielu. Rodzina Daniela nie akceptuje w swej rodzinie kelnerki, bowiem uważa, że to byłby dla Daniela mezalians.

I oto obie kobiety się spotykają i po bliższym poznaniu bardzo przypadają sobie do gustu. Georgia umieściła ogłoszenie, że chce wyjechać do Nowego Yorku – jednego, wielkiego miasta Zachodu, w którym nigdy nie była, z osobą godną zaufania, aby jej towarzyszyła. Georgia była już po siedemdziesiątce i w starości nie widziała nic dobrego, ale Amy wcale to nie przeszkadzało, bowiem bardzo polubiła starszą panią.

Przyjaciele Georgi zaczęli odchodzić z tego świata i jedyną jej pociechą były marzenia o ukochanym, o którym wciąż myślała i o życiu, które mogliby razem wieść, gdyby nie ten jeden wieczór, który zmienił jej życie na zawsze. Gdy Georgia poznała Amy bardzo się polubiły. Amy kochała Daniela lecz jego rodzice nie chcą, by ich syn miał przy boku utalentowaną, piękną kobietę.

Chcą laleczki Barbie w kostiumiku od Chanel, taką, która zna swoje miejsce. Amy nigdy nie będzie pasowała do ich ograniczonego, małego światka. Więc Amy skorzystała z oferty pracy i odpowiedziała na ogłoszenie ”Dama w dojrzałym wieku poszukuje miłej towarzyszki do przygód na Manhattanie. Podróż jest między 23 a 27 grudnia”- a więc Święta w Nowym Jorku.

Jakie przygody ich tam czekają?

Jak zakończy się ta wesoła historia?

Czy obie kobiety spędzą miło święta?

Czytaj Droga czytelniczko, bo ta książka jest właśnie dla Ciebie, piękna, przepiękne opisy Nowego Yorku, bardzo urokliwe miejsca zwłaszcza w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Pod koniec książki autorka umieściła przewodnik po współczesnym Manhattanie. Niektóre miejsca umieściła w „Oświadczynach”, aby jeszcze bardziej oddać klimat tam panujący.

Opisała przepiękne restauracje, knajpki z jedzeniem na wynos oraz najsłynniejszy węzeł kolejowy w Nowym Jorku. Zachwycający sklep z zabawkami, hotel księżnej Diany oraz jedną z najbardziej kultowych restauracji na Manhattanie. Zachęcam bardzo do przeczytania tej książki. Droga czytelniczko – fajna i ciepła książka, którą warto przeczytać.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.