Opowiadania, Bajki, Komiks

Tata umie prawie wszystko – Günther Jakobs – Wyd. Zielona Litera

Tata umie prawie wszystko – Günther Jakobs

Tata umie prawie wszystko

Tata to najsłodsze słowo na świecie, dla dziecka, oprócz mamy oczywiście. Słowo to pochodzi od pojedynczych sylab, które niemowlaki wypowiadają jako pierwsze. Gdy dziecko rośnie, wraz z wiekiem, tata staje się wzorem do naśladowania.

Książka Günther’a Jakobsa – Tata umie prawie wszystko to ciepła i słodka opowieść o jednym z rodziców. Tata umie, np. znaleźć drobiazgi, które zgubiły się w pokoju, klocki czy kredki, które wpadły pod komodę, aby odkurzacz ich nie wciągnął. Tata umie ugotować obiad, zrobić kanapki, zaparzyć herbatę. Tata umie także naprawić zabawki, które się zepsuły, a przede wszystkim tata jest bardzo cierpliwy. Lecz jednej rzeczy nie potrafi….

Musicie przeczytać sami, czego nie potrafi zrobić. Tata umie prawie wszystko pomaga budować relacje między dzieckiem a rodzicem. Jest bardzo ciepła i pełna miłości. Dziecko jest bardzo dumne ze swojego rodzica i jednocześnie pełne podziwu, że tata tak wiele trudnych rzeczy potrafi zrobić. Książeczka ta napisana jest z myślą o młodszych dzieciach, co nie znaczy, że nie mogą jej czytać dzieci starsze, wprost przeciwnie, nawet powinny, gdyż im dziecko jest starsze, to relacje z ojcem się zacieśniają.

To, co także zasługuje na wyszczególnienie to fakt, iż sam autor wykonał do niej ilustracje. To bardzo ważne dla czytelnika, ponieważ bajka ta w całości pochodzi od jednej osoby, stanowi niejako odzwierciedlenie wyobrażeń samego pisarza. Kupno bajki to także świetna okazja na prezent dla dziecka, jak również do wspólnego czytania z tatą w długie jesienne wieczory.

https://dobrerecenzje.pl/tata-umie-prawie-wszystko-gunther-jakobs-wyd-zielona-litera/

Strona wydawnictwa: https://www.swietywojciech.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.