Biografia, DokumentRecenzje filmówThriller, Sci-Fi, Kryminał, Katastroficzny, Horror, Dramat

Teoria wszystkiego (2014) Reż. James Marsh

Teoria wszystkiego (2014) Reż. James Marsh

teoria wszystkiego

Teoria wszystkiego to film o znanym profesorze fizyki Stephen’ie Hawking’u. O tym jak toczyła się jego kariera naukowa, o miłości, żonie, rodzinie, ale i o bardzo ciężkiej chorobie. Film biograficzny ukazuje potęgę ludzkiej wewnętrznej siły. Jak wiele rzeczy słaby człowiek może osiągnąć, nawet wtedy kiedy walczy z ciężką i podstępną chorobą. Nie jest chyba tajemnicą, że na początku lekarze naszemu bohaterowi dawali dwa lata życia, a ile przeżył? Sprawdźcie sami oglądając ten piękny i wzruszający film.

Chyba nie można tutaj nic zarzucić. Oczywiście pisząc recenzję jestem świadoma faktu, że nie każdy zna tego wielkiego człowieka. Mimo to uwierzcie mi, kiedy oglądniecie ten wspaniały film, który chyba bardzo dobrze odzwierciedla każde uczucie, zapragniecie głębiej poznać historię Hawkinga i jestem pewna, że nie jeden z Was sięgnie po jego biografię.

Muszę Was uprzedzić, że film w wielu momentach jest wzruszający, więc jeżeli macie tendencję do wzruszeń to film wybierzcie na spokojny wieczór, po którym będziecie mogli zagłębić się w refleksję i rozmyślania na temat ludzkiego życia. Każdy z nas jest tylko kruchym człowiekiem, lecz zarazem niewyobrażalnie silnym i pełnym walki w obliczu cierpienia i ciężkiej choroby.

Moja ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.