Literatura piękna

Teraz Cię rozumiem, mamo! – Ilona Gołębiewska, Magdalena Knedler, Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Natasza Socha, Małgorzata Warda, Sabina Waszut, Magdalena Witkiewicz – Wyd. Muza

Teraz Cię rozumiem, mamo! – Ilona Gołębiewska, Magdalena Knedler, Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Natasza Socha, Małgorzata Warda, Sabina Waszut, Magdalena Witkiewicz

Teraz Cię rozumiem, mamo!

Matka i córka, to dwie najbardziej ukochane osoby, ale także dwie kobiety….

Czy matka potrafi zrozumieć córkę?

Przecież jak to młodzież mówi: ”mama to inne pokolenie, żyła w innych czasach…dawnych”. Otóż każda matka potrafi kochać swoją córkę, pomimo iż ją rozumie czy nie, nawet wtedy, kiedy córka się buntuje.

Matka kocha bezwarunkowo.

Ale to także działa w drugą stronę, gdy matka skrywa jakąś tajemnicę. Jak pisze Natasza Socha: ”Każdy z nas nosi w sobie jakiś sekret. Czasem jest on zupełnie niegroźny, czasem dramatyczny”.

Osiem przewspaniałych pisarek :Magdalena Witkiewicz, Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Natasza Socha, Ilona Gołębiewska, Magda Knedler, Małgorzata Warda i Sabina Waszut stworzyły książkę Teraz Cię rozumiem, mamo!

Osiem opowiadań, ale jakże różnych. Każde zawiera inną historię. Autorki poruszyły tutaj tematy hazardu, mroczne tajemnice przeszłości, przewija się również historia z czasów II Wojny Światowej.

Każda z kobiet podeszła do swojego opowiadania bardzo profesjonalnie i z wielką powagą, bowiem trudno być w roli matki czy córki, jeśli relacje te są zaburzone, a potrzeba bliskości obu kobiet jest ogromna.

”Pierwsze lata naszego życia przypominają nieoświecone epoki w historii ludzkości. Rodzice są jak wyrocznia. Wpatrujemy się w nich niczym w obraz, zwłaszcza córki w swoje matki. Chcą pachnieć jak one. Matki i córki przez długi czas są blisko siebie. Nawet, kiedy na siebie krzyczą, nie potrafią bez siebie żyć. Kłócą się, bo się kochają i czasem z tej wielkiej miłości popełniają masę błędów”.

Bycie matką jest jedną z najtrudniejszych ról, jaką człowiek musi odegrać w życiu. Historie opowiedziane na kartach książki – Teraz Cię rozumiem, mamo! są mocno wzruszające. Czytając każdą z osobna miałam łzy w oczach, bowiem siła matczynej miłości jest wielka, pomimo utraconych relacji matki i córki.

Być może historie te, tak bardzo oddziaływały na moje emocje, ponieważ sama również jestem matką dwóch córek i nie wyobrażam sobie utracić z nimi jakichkolwiek relacji.

Ale przecież która z matek nie ma matczynych uczuć?

Polecam tę książkę jako podarunek, na Dzień Matki, to świetna propozycja i niezwykła frajda dostać taki prezent. Dziękuję wszystkim autorkom, które stworzyły tę niezwykłą antologię.

”Kończy się ten niezwykły dzień. Ufam, że wszyscy zdążyliście odwiedzić swoje mamy, a jeśli nie, pamiętajcie, jutro też jest dzień, aby być razem, żeby porozmawiać przy filiżance herbaty, bo tak naprawdę Dzień Matki jest przecież codziennie” – z opowiadania Sabiny Waszut, Kocyk w misie.

https://dobrerecenzje.pl/teraz-cie-rozumiem-mamo-ilona-golebiewska-magdalena-knedler-agnieszka-krawczyk-agnieszka-lingas-loniewska-natasza-socha-malgorzata-warda-sabina-waszut-magdalena-witkiewicz-wyd-muza/

Strona wydawnictwa: https://muza.com.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.