Literatura historyczna

Trzecia miłość Marianny Orańskiej – Gabriela Anna Kańtor – Wyd. Mg

Trzecia miłość Marianny Orańskiej – Gabriela Anna Kańtor

Trzecia miłość Marianny Orańskiej

Marianna Orańska to królewna niderlandzka, córka króla Wilhelma I Orańskiego. Jej motto życiowe brzmiało: ”Mogę być oddana, ale nigdy nie będę niewolnicą”. Marianna wyszła za mąż za Albrechta Pruskiego, któremu urodziła piątkę dzieci – najstarszą Fryderykę, Luizę, Charlottę, po nich przyszedł na świat synek, który natychmiast zmarł, pięć lat później, pojawił się Fryderyk Wilhelm Albrecht, następnie córka, która też zmarła i znów córka Aleksandra.

Dwanaście lat po ślubie, mimo bolesnej straty dwojga dzieci ich małżeństwo z pozoru wyglądało na szczęśliwe, lecz mąż Albrecht notorycznie ją zdradzał. Pomimo jednak tego, Marianna znajdowała uciechę w ludziach, ponieważ oni dawali jej namiastkę tej miłości, do której tak bardzo lgnęła. Albrecht był nałogowym kobieciarzem i hulaką, boleśnie upokarzając swoją żonę takim zachowaniem wśród uważnie obserwującego społeczeństwa.

Z tego powodu Marianna postanowiła rozwieść się z mężem, powracając do panieńskiego nazwiska –Marianna Orańska i opuściła Prusy. Zakochała się bez pamięci w swoim dworzaninie, sekretarzu i trenerze jazdy konnej –Johannesie van Rossum, z którym miała nieślubnego syna. Postanowiła więc wychować go wspólnie z ukochanym.

Trzecia miłość Marianny Orańskiej to przepiękna i bardzo smutna historia niderlandzkiej królewny, pięknej kobiety, niezwykle wykształconej, malującej inspirujące obrazy, wielkiej artystki. To także opowieść o niespełnionej miłości i pewnych kanonach zachowań, które ówczesne społeczeństwo nakładało nawet na rodzinę królewską. Autorka książki – Gabriela Anna Kańtor niezwykle ciekawie i przejmująco opisuje historię królewny. Całą fabułę wykreowała w formie pamiętnika, który główna bohaterka prowadziła, zapraszając tym samym czytelnika do swojego życia.

Książka jest przepięknie wydana, w twardej oprawie, okładka natomiast przedstawia Mariannę Orańską wśród pomarańczy, którą to wykonał jej ukochany Johannes. Tej historii nie można nie przeczytać, jest tak wciągająca i wzruszająca, że chce się ją poznawać jeszcze i coraz więcej. Będziecie zachwyceni tą książką. Autorka zaprasza Was, aby wejść w życie niezwykle pięknej i uroczej Marianny Orańskiej i przeżywać z nią chwile zarówno te dobre, jak i te złe.

https://dobrerecenzje.pl/trzecia-milosc-marianny-oranskiej-gabriela-anna-kantor-wyd-mg/

Strona wydawnictwa: http://www.wydawnictwomg.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.