Literatura faktu, Biografia, Publicystyka

Twój mózg bez tajemnic. Rzecz o emocjach, uczuciach, śnieniu i myśleniu – Marc Dingman – Wyd. Rebis

Twój mózg bez tajemnic. Rzecz o emocjach, uczuciach, śnieniu i myśleniu – Marc Dingman

Twój mózg bez tajemnic

Twój mózg bez tajemnic to książka, która nieco rozjaśnia pewne kwestie dotyczące jednego z najważniejszych organów w ciele człowieka – mózgu.

Styl autora książki, jak najbardziej jest przystępny dla osoby, która nie ukończyła studiów medycznych, ani nie zajmuje się medycyną na co dzień. Jak sam we wstępie pisze, książka Twój mózg bez tajemnic przeznaczona jest dla laików, ludzi nieobeznanych w fachowym nazewnictwie medycznym. Jednocześnie stanowi niejako zaczątek, który pobudzi czytelnika ku większemu pogłębianiu wiedzy na temat mózgu. Sięgając po tę książkę, z pewnością nie zdawaliście sobie sprawy za ile tak naprawdę czynności, ten organ odpowiada. Nie służy on tylko i wyłącznie myśleniu, artystycznym pisaniu czy chodzeniu.

Twój mózg bez tajemnic stara się przybliżyć czytelnikowi działanie, a przede wszystkim drogę ku odkryciu kolejnych wspaniałych zastosowań mózgu. Każdy poszczególny rozdział obfituje w historię, jak naprawdę doszło to takich wyników badań, którymi dzisiaj podpierają się wybitni lekarze. Ponadto także autor stara się unaocznić specjalne przypadki osób chorych, które cierpią na bardzo rzadkie, wręcz niespotykane choroby, na które nadal nie wynaleziono lekarstwa.

Osobny rozdział został także poświęcony uczuciom, które z pewnością pojawiają się u każdego człowieka z osobna, natomiast ujęcie medyczne, które stara się nam przedstawić autor jeszcze bardziej potęguje chęć czytania i zgłębiania tematu. Mamy poruszoną na przestrzeni rozdziałów kwestię ciała migdałowatego, które przez dłuższy czas uważane było za ośrodek, w którym rodzi się smutek.

W kolejnych rozdziałach zostaje poruszona kwestia choroby Alzheimera, która ostatnio staje się codziennością dla znacznej grupy w społeczeństwie. Czytelnik w tej kwestii zostaje bardzo szczegółowo wprowadzony w typ, funkcjonowanie i skutki choroby, dodatkowo dostając ilustrację przekroju mózgu osoby zdrowej w kontraście do mózgu osoby chorej.

Kwestia snu, śnienia i konsekwencje picia kawy także zostały opisane bardzo interesująco. W kwestii kofeiny, autor stara się obalać mity, w które większość społeczeństwa obrosła.

Moim zadaniem każdy z nas powinien mieć chociaż blade pojęcie o tak ważnym organie, jakim jest mózg. To właśnie Twój mózg bez tajemnic, nam przyziemnym ludziom, stara się objaśnić zastosowanie tak istotnego organu. Tyle wieków zajęło ludzkości przebadanie mózgu, różnego rodzaju eksperymenty, wyrzeczenia naukowców – to zaledwie mały ułamek tego co skrywa mózg. Tak wiele jeszcze, nie jesteśmy świadomi, tak wiele jeszcze zostało w ciemności i czeka na ujawnienie.

https://dobrerecenzje.pl/twoj-mozg-bez-tajemnic-rzecz-o-emocjach-uczuciach-snieniu-i-mysleniu-marc-dingman-wyd-rebis/

Strona wydawnictwa: https://www.rebis.com.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.