Literatura obyczajowaRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Udowodnię Ci – Kamila Mikołajczyk – Wyd. Editio Red

Udowodnię Ci – Kamila Mikołajczyk

udowodnię ci

Udowodnię Ci to wspaniała i poruszająca opowieść o miłości dwojga całkowicie rożnych od siebie ludzi.

Larissa to dziewczyna, która dopiero co skończyła szkołę średnią, jej daleko idące plany na przyszłość skrzętnie skrywa przed swoją matką, która przez tyle lat trzymała córkę pod kloszem. Opiekuńczość matki Larissy z roku na rok stawała się coraz bardziej toksyczna, zamykanie w domu, przestrzeganie przed ludźmi i tłumaczenie tego, iż na pewno kiedyś ją skrzywdzą, doprowadziło to tego, że dziewczyna była samotna. Jakąkolwiek pustkę w sercu, Larissa starała się wypełniać książkami, bo tylko to jej zostało. Brak przyjaciółki, powierniczki sekretów naprawdę doskwierał dziewczynie. https://dobrerecenzje.pl/?p=7316

Wszystko nagle zmieniło się na dobrą kartę, w momencie kiedy Lari dostaje się na studia w Dublinie. Dziewczyna doskonale wiedząc, że studia blisko jej miejsca zamieszkania staną się piekłem dla niej, naumyślnie sfałszowała swoje wyniki i tak oto, szczęśliwa z wolności, która zbliżała się w jej stronę dużymi krokami, pakowała walizki.

Mieszkanie w domu studenckim, pomimo uporczywych błagań matki, dla Lari okazuje się zbawieniem. Dziewczyna starając się nadrobić tyle straconych lat, poznaje coraz to ciekawsze towarzystwo, i jak się okazuje czuje radość z tego powodu. Lari jest lubiana dlatego, że posiada istną dusze anioła, stara się ciągle pomagać słabszym, oddaje krew w szpitalu, a nawet zapisuje się do bazy danych dawców szpiku kości. Taka osobowość jest niestety spotykana raz na milion.

Pewnego razu wracając ze szpitala Lari nagle traci przytomność, jej ciało upada bezwładnie na chodnik. Osoba, która jej wówczas pomaga, to przystojny młody chłopak, który jak się okazało śledził Lari przez całą drogę ze szpitala. Trochę to wydaje się dziwne i podejrzane, natomiast najważniejsza jest pomoc. Dziewczyna w chwili odzyskania świadomości, po prostu ucieka, ale to jeszcze nie koniec, bo dwoje młodych znów się spotka oko w oko, tylko w bardzo niekorzystnych warunkach. Ciągłe sytuacje, w których wybawca Lari się znajduje, utwierdzają dziewczynę w przekonaniu, że jednak ten przystojny bohater, który jej pomógł jednak nie jest takim przyjemniaczkiem. Do tego także dokłada się opinia, która krąży o chłopaku, studenci, a szczególnie dziewczyny rozpuszczają ploty, że przystojniak po prostu wykorzystuje płeć piękną do swoich własnych celów, następnie po upojnie spędzonych nocach porzuca je jakby nic się nie stało.

Udowodnię Ci to książka, która pokazuje, że opinia wyrobiona tylko i wyłącznie na podstawie publicznych plotek niekiedy może nas zgubić, tak samo jak i pokazywanie nadmiernej dumy i pewności siebie. Udowodnię Ci, praktycznie już od pierwszych stron mnie urzekła, ponieważ bohaterowie, ich przemyślenia, tak samo jak i poprowadzona narracja, opływała w różnorodne emocje. Romans nawet nazwałabym jako subtelny, pomimo wielkiej obszerności książki, historia nie opływa w banały. Da się poczuć, że autorka po prostu włożyła w napisanie tej książki całe swoje serce, tak samo jak i masę pracy. Pomimo jednak historii miłości dwojga młodych ludzi, pobocznie mamy także przedstawiony drugi, bardzo ciekawy wątek, ale to zostawiam Wam abyście się dowiedzieli na własną rękę. Jestem pod wrażeniem talentu autorki, ponieważ fabuła nie ograniczała się, jak to w romansach bywa tylko do opisu sytuacji bohater-bohaterka. Mamy tutaj szeroko pojęty świat przedstawiony, bardzo dobrze oddany w fabule, mam tutaj na myśli szczegółowe opisanie różnych detali.

Udowodnię Ci, według mnie szczególnie zasługuje na polecenie.

Strona wydawnictwa: https://editio.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.