Romans, Erotyka, Literatura Kobieca

Ukochany wróg – Kristen Callihan – Wyd. Muza

Ukochany wróg – Kristen Callihan

ukochany wróg

Ukochany wróg to wspaniały przykład, iż tak naprawdę istnieje bardzo cienka granica pomiędzy nienawiścią, a miłością. http://ukochany-wrog—kristen-callihan—wyd-muza

Delilah jest osobą, którą śmiało można by określić kobietą sukcesu. Jej największym marzeniem od zawsze było założenie restauracji, w której każdy klient, w momencie przekroczenia progu poczułby się jak w domu. Dania natomiast, które zostaną tam serwowane będą niejako opowieścią, historią którą opowiada kucharz, będą one nośnikiem jego wspomnień, a także uczuć, które kotłują się w nim. To naprawdę bardzo szlachetna misja, którą koniec końców kobieta spełnia. Delilah osiąga to, o czym kiedyś tak bardzo marzyła. Jednak pomimo tego, takie miasto jak Las Vegas potrafi nawet najodporniejszego człowieka wciągnąć w niekończące się koło pracy. W chwili, kiedy kobieta wpada w taki cug nie czuje już przyjemności z gotowania, ciągły stres przed opinią klientów, a poza tym szybkie gotowanie stają się czymś, co w końcu przewyższa kobietę i ta postanawia zamknąć, jedną z najlepszych restauracji, a za zarobione pieniądze pojechać na szkolenie do Azji.

Jednak snucie planów na przyszłość nie zawsze przebiega pomyślnie. Pewnego razu Delilah dostaje dziwnego sms-a z nieznanego numeru. Nadawca nazywa ją Sam i grozi, że zadzwoni na policję, pod warunkiem, że kobieta odda to co mu ukradła. Wspomniana w konwersacji Sam, okazuje się być siostrą Delilah i kobieta szybko dochodzi do wniosku, że faktycznie Sam ukradła zegarek wart ponad trzysta tysięcy dolarów i po prostu zwiała, przekierowując wszystkie połączenia na jej komórkę. Przestraszona postanawia zadzwonić do właściciela zguby i jak na złość okazuje się, że jest nim jej nemezis z młodzieńczych lat. Mężczyzna, który w przeszłości był prawdziwą solą w oku kobiety, opryskliwy i wiecznie patrzący z góry na wszystkich, teraz dzwoni do niej z pretensjami. Z racji tego, iż Sam nie daje żadnych oznak życia, Delilah pod presją i jednocześnie z powodu ochrony słabego serca matki, postanawia wybrać się do jaskini lwa. Dlatego idzie do fryzjera, maluje paznokcie i ubiera jedną z najładniejszych bluzek aby pokazać temu dupkowi, iż ona, tak jak obiecała, osiągnęła wszystko. W chwili przekroczenia bajecznie bogatej i do tego pięknej rezydencji rodem z filmu Ojciec Chrzestny, Delilah postanawia zaproponować układ swojemu największemu wrogowi.

Ukochany wróg to bardzo poruszająca historia napisana z domieszką humoru. Czyta się ją jak rzekę, fabuła okazała się bardzo przyjemna dla oka, mamy tutaj przedstawione plusy i minusy bycia sławnym, starą miłość z przeszłości, a także kwestię nienawiści, która podsycana z dnia na dzień skłania głównych bohaterów w stronię jeszcze bardziej absurdalniejszych względem siebie zachowań. Które nawiasem mówiąc dla czytelnika stają się istnym koncertem wygłupów. To jak bohaterzy zwracają się do siebie, przezwiska i opowiadane przez nich historie, wpływają na czytelnika bardzo pozytywnie. W sumie to nawet spodziewałam się po autorce kolejnego dobrego romansu, ponieważ już wcześniej zachwycił mnie Niegrzeczny rockman. Oczywiście w przypadku Ukochanego wroga nie rozczarowałam się w żadnym stopniu.

Strona wydawnictwa: https://muza.com.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.